AnasayfaHaber

Kılıçdaroğlu: “Yok kardeşim, geçti onlar, kimse yemiyor artık bu numaraları”

Kılıçdaroğlu: “Yok kardeşim, geçti onlar, kimse yemiyor artık bu numaraları”

AKP ve MHP’nin emekli amirallerin bildirisinin arkasındaki asıl irade olmakla suçladığı CHP li

Boğaziçi direnişçisi Şilan Delipalta: “İki ay özgürlüğümden mahrum bırakılsam da kendimi hiç güçsüz hissetmedim”
Jinnews’e aynı gün iki kez erişim engeli kararı
Beylikdüzü’nde yeşil alanın ranta açılmasına karşı eylem: “Rantçı değil, halkçı belediyecilik istiyoruz!”

AKP ve MHP’nin emekli amirallerin bildirisinin arkasındaki asıl irade olmakla suçladığı CHP lideri, “Yok kardeşim, geçti onlar. Kimse yemiyor artık bu numaraları” dedi

Kılıçdaroğlu: “Yok kardeşim, geçti onlar, kimse yemiyor artık bu numaraları”

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasında pandemi ve ekonomi yönetimi üzerinden iktidara yüklenirken, Saray’ın yurttaşların yaşadığı sıkıntıları önemsemediğini vurgulayarak “Saray ve beslemelerinin durumu çok iyi. Bir yerden değil, beş yerden maaş alıyorlar. Vergi de ödemiyor bunlar. Bir elleri yağda, bir elleri balda” dedi.

Ne darbesi kardeşim!

Montrö Sözleşmesi tartışmaları ve TSK’deki dini örgütlenmeye yönelik uyarılar içeren ortak açıklamaları nedeniyle 104 emekli amiralin darbe çağrısı yapmakla suçlanmasına tepki gösteren Kılıçdaroğlu, hükümetin bu tartışmayı halkın yaşadığı sorunların üstünü örtmek üzere fırsata çevirmek için kullandığını savundu.

AKP ve MHP’nin emekli amirallerin bildirisinin arkasındaki asıl irade olmakla suçladığı CHP lideri, “Yok kardeşim, geçti onlar. Kimse yemiyor artık bu numaraları” dedi.

Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

Montrö Sözleşmesi dolayısıyla emekli büyükelçiler açıklama yaptı, tık yok. Emekli amiraller açıklama yaptı, mal bulmuş mağribi gibi, “Vay efendim, yeniden darbe…” Ne darbesi kardeşim?

Ne darbesi kardeşim? Ne paranoyası bu? Bütün bunların üstünü örtmek için. Esnafın derdi dile gelmesin, çiftçinin derdi dile gelmesin, işsizlik sorunu konuşulmasın, çiftçi sorunuyla baş başa kalsın…

Sen çıkıp en baştan “Ne Montrö Sözleşmesi kardeşim! Ne Lozan’ı kardeşim! Montrö de bizim güvencemizdir, Türkiye’nin güvencesidir” desen zaten bir şey olmayacak.

“Bunlar darbeci.” Yok kardeşim, geçti onlar. Kimse yemiyor artık bu numaraları, millet de yemiyor bu numaraları. Adam bir de emekli, emekli amiral. Emekliler dünyanın neresinde darbe yaptı?

Bu kadar saçmalığı Türkiye Cumhuriyeti devleti hiç görmedi ve duymadı.

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0