AnasayfaHaber

KESK, yürüyüşünün ikinci gününde Yalova, Bursa ve Eskişehir’den seslendi: “KHK’ler gidecek, biz kalacağız!”

KESK, yürüyüşünün ikinci gününde Yalova, Bursa ve Eskişehir’den seslendi: “KHK’ler gidecek, biz kalacağız!”

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), üyelerine yönelik "baskı, ihraç ve sürgünle

COVID-19 il haritası: Her 100 bin kişide İstanbul’da 854,75, Ankara’da 567,88, İzmir’de 335,09 vaka
Boğaziçili akademisyenlerden Can Candan’a destek
Büyüknohutçu cinayeti için adalet kampanyası başlatıldı: “Azmettiriciler araştırılmalı”

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), üyelerine yönelik “baskı, ihraç ve sürgünler” gerekçesi ile İstanbul’dan Ankara’ya başlattığı yürüyüşün ikinci gününde Yalova, Bursa ve Eskişehir’den seslendi: “İhraçlara, Açığa Almalara, Baskılara Teslim Olmayacağız! KHK’ler Gidecek, Biz Kalacağız!”

KESK, yürüyüşünün ikinci gününde Yalova, Bursa ve Eskişehir’den seslendi: “KHK’ler gidecek, biz kalacağız!”

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’nun (KESK), üyelerine yönelik “baskı, ihraç ve sürgünler”  gerekçesi ile İstanbul’dan Ankara’ya başlattığı yürüyüş ikinci gününde devam etti.

Yürüyüş, dün İstanbul ve Gebze’de yapılan basın açıklamalarının ardından bugün Yalova, Bursa ve Eskişehir’de devam etti.

“Demokrasi ve adalet için yürüyoruz”

Bursa’da Kent Meydanın’da bir açıklama yapan KESK Eş Genel Başkanı Aysun Gezen, “Yürüyüşümüz hukuksuzca ihraç edilen KESK’lilerin, kamu emekçilerinin işe iade edilmesi, OHAL komisyonunun lağvedilmesi içindir. Emeklilerimizin insanca yaşayabileceği ekonomik, sosyal ve adil bir ortam içindir. Sermayenin pandemi koşullarında Kod-29 adı altında binlerce işçiyi işten atma ahlaksızlığına karşı kamu emekçilerinin ve işçilerin birlikte mücadele ve dayanışması için” dedi.

Evrensel’in haberine göre, “Bizim bu mücadelemiz aynı zamanda barış mücadelesi, emek mücadelesi, laiklik mücadelesidir” diyen Gezer “Kendileri dışındaki tüm kesimleri iktidarlarının bekası için tehdit görüyorlar. AKP, iktidarını devam ettirmek için sürekli düşman, hain, ‘terörist’ imal ediyor, halklarımızı, emekçileri kutuplaştırıyor. Asıl gündemleri konuşamaz, tartışamaz hale getirmek istiyor. Çünkü biliyorlar ki, işsizliğin, yoksulluğun, hukuksuz ihraçların, haksızlığın, hukuksuzluğun, yolsuzluğun ve talanın konuşulduğu, tartışıldığı bir yerde iktidarda kalamayacaklar.” diye konuştu.

ExV8RxRWYAQjbNm

Eskişehir’e ulaşan KESK üyelerini DİSK, Emek Partisi, Sol Parti, Halkevleri ve Eğitim-Sen karşıladı. Adalar’da yapılan açıklamayı KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik okudu.

Ülkede yaşanan adaletsizliklere değinen Bozgeyik, ”Adeta alacakaranlık kuşağından geçiyoruz. Ülkenin ve emekçilerin başına çöreklenen örgütlü kötülük, görülmemiş ve zıvanadan çıkmış bir şekilde her gün yeni bir saldırı dalgası başlatıyor. Geçen hafta içerisinde ilkin etkileri altındaki yargı eliyle Sayın Gergerlioğlu’nun dokunulmazlığı kaldırıldı. HDP’ye yönelik kapatma davası açıldı. Üzerinden 24 saat geçmeden aralarında İHD Eş Genel Başkanı’nın da olduğu onlarca siyasetçi, emek ve demokrasi güçlerinin temsilcileri gözaltına alındı Daha ne oluyor demeye kalmadan bu kez İBB mülkiyetindeki Gezi Parkı, düşman bir gücün elinden kurtarılıyorcasına Vakıflara devredildi. Anayasa ve Meclis hiçe sayılarak, yetki gaspı yapılarak AKP Genel Başkanının imzası ile İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararnamesi ile bir sonraki güne uyandık ” dedi.

Eskişehir’deki açıklamanın ardından heyetin yarın Ankara’da Çalışma Bakanlığı önünde yapacağı basın açıklamasının ardından da yürüyüş sonlanacak.

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0