AnasayfaHaber

KESK İstanbul Şubeler Platformu: “Yaşatan biziz, öldüren kapitalizm”

KESK İstanbul Şubeler Platformu: “Yaşatan biziz, öldüren kapitalizm”

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Bakırköy Dr. Sadi Konuk Hastanesi'nin önünde

Kadınlar, İstanbul Sözleşmesi’nin 10. yıldönümünü kutlayacak: 11 Mayıs’ta saat 11.00’de…
Pınar Gültekin cinayetinde Cemal Metin Avcı ve kardeşi Mertcan Avcı hakim karşısına çıktı
Mahir Gürz: “Kapitalist barbarlığa karşı sosyalizm mücadelesini yükseltelim”

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Bakırköy Dr. Sadi Konuk Hastanesi’nin önünde bulunan Sağlık Emekçileri Anıtı’na çelenk bıraktı

KESK İstanbul Şubeler Platformu: “Yaşatan biziz, öldüren kapitalizm”

KESK (Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu) İstanbul Şubeler Platformu bugün (28 Nisan) Bakırköy ilçesinde bulunan Dr. Sadi Konuk Hastanesi’nin önünde bir araya gelerek “Yaşatan biziz, öldüren kapitalizm” diyerek Sağlık Emekçileri Anıtı’na çelenk bıraktı.

Çelenk bırakma töreninde KESK MYK üyesi İlhan Yiğit söz aldı. Yiğit, “Salgına yönelik alınmayan önlemlerin, demokratik muhalefeti susturmaya dönük fırsatçılığa dönüşmesine müsaade etmeyeceğiz. Lebalep kongrelerde halk sağlığı sorunu yaratanlar, 1 Mayıs yasaklarına salgını gerekçe gösteriyor. Pandemi önlemleri alınarak, maske ve mesafeye dikkat ederek 30 Nisan ve 1 Mayıs 2021 tarihlerinde yapmak istediğimiz her türlü açık hava etkinliği yasaklanıyor. Kimi valilikler binalarımız başta olmak üzere kentlerin dört bir yanına asmak istediğimiz 1 Mayıs afişlerimiz ve pankartlarımızdan bulaşan bir “mutasyon” keşfediyor. Bu ülkenin emekçilerinin aklıyla alay ediliyor” dedi.

Çelenk bırakılmasının ardından salgın döneminde hayatını kaybeden sağlık emekçileri anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Daha sonra hastanade çalışan sağlık emekçilerine karanfil dağıtıldı.

5d294091 95bf 4302 985b 58175d886dbe

KESK üyeleri ellerinde “Yaşatan biziz, öldüren kapitalizm” yazılı pankart taşıyarak 1 Mayıs’a giderken bulundukları her yerde “Umut yan yana” demeye devam ettiklerini açıkladı. Sağlıklı, güvenceli ve insanca bir yaşam için taleplerini duyurmaya devam edeceklerini söyleyerek eylemi sonlandırdılar.

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0