AnasayfaHaber

Kanal İstanbul için inşaat çalışmalarının 25 Nisan’da başlayacağı iddia ediliyor

Kanal İstanbul için inşaat çalışmalarının 25 Nisan’da başlayacağı iddia ediliyor

Yüksek Şehir Plancısı Ayşe Yıkıcı, Kanal İstanbul için inşaat çalışmalarının 25 Nisan’da başla

İstanbul’da eylem takvimi güncellendi: Türkiye’nin her yerinden “İstanbul Sözleşmesi bizim” sesi yükseliyor
Polis şiddetini görüntüleyen gazeteciler de hedefteydi: “Genelge var, sil onları…”
Thodex vurguncusu ile fotoğrafı çıkan Süleyman Soylu: “Tanımıyorum”

Yüksek Şehir Plancısı Ayşe Yıkıcı, Kanal İstanbul için inşaat çalışmalarının 25 Nisan’da başlayacağını iddia etti. Yıkıcı bu tarihten önce vatandaşların itiraz etmeleri gerektiğini söyledi

Kanal İstanbul için inşaat çalışmalarının 25 Nisan’da başlayacağı iddia ediliyor

Yüksek Şehir Plancısı Ayşe Yıkıcı, Kanal İstanbul için inşaat çalışmalarının 25 Nisan’da başlayacağını iddia etti. Yıkıcı, imar planlarındaki değişikliklere karşı olan vatandaşları 24 Nisan tarihine kadar plana itirazlar etmeye çağırdı.

Tayyip Erdoğan, Kanal İstanbul’un temelinin yaz aylarında atılacağını söylemişti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sık sık uyarı yaptığı Kanal İstanbul için Yüksek Şehir Plancısı Ayşe Yıkıcı da tarih verdi. Yıkıcı, Kanal İstanbul’un inşaatı için ilk girişimin 25 Nisan’da yapılacağını ileri sürerek Kanal İstanbul için yapılan plan değişikliklerine karşı olan vatandaşların 24 Nisan’a kadar e-posta veya dilekçeler ile itirazda bulunmaları gerektiğini söyledi.

“İmara açılacak”

ÇED raporunun hızlıca onaylandığını söyleyen Yıkıcı, “İnşaata başlamak için kaynak arıyorlar. 25 Nisan itibariyle aslında hedeflerini tamamen gerçekleştirmiş olacaklar. İmara da açmış olacaklar. Tamamen bir rant yaratma projesi. Temelde doğa talan yıkım projesi, insanları hayvanları ve tüm yaban hayatı yerinden etme projesi olarak görmek gerekir” dedi.

İtiraz çağrısı

Kanal İstanbul Projesi’ne ilişkin daha önce askıya çıkarılan ve vatandaşların itirazlarını sunduğu çevre düzeni ve imar planı değişiklikleri güncellemelerle birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanarak yeniden askıya çıktı. Yüksek Şehir Plancısı Ayşe Yıkıcı, imar planlarındaki değişikliklere karşı olan vatandaşları 24 Nisan tarihine kadar plana itirazlar etmeye çağırdı.

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0