AnasayfaHaber

Kadınların isyanı polis barikatını yıktı geçti: “İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz”

Kadınların isyanı polis barikatını yıktı geçti: “İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz”

Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesine karşı tüm yurtta alanlara çıkan kadınların direnişi sürüyor. Kadıköy'ün ara s

Ulaştırma Bakanı’ndan bilindik yalan: “İkizdere’de etkilenecek 10 tane ağaç varsa yerine 100 tane ağaç dikeceğiz”
Halkevciler Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı önünden seslendi: “Halkı soymayı bırakın, patronların borcunu halk ödemeyecek!”
Peker’in Kaharman iddialarını reddeden savcılık “intihar” açıklamasını yineledi

Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesine karşı tüm yurtta alanlara çıkan kadınların direnişi sürüyor. Kadıköy’ün ara sokaklarında toplanan kadınlar Rıhtım’a yürüdü

Erdoğan’ıın gece yarısı kararnamesi ile Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesine karşı kadınların ve LGBTİ+’ların direnişi sürüyor.

Tüm yurtta sokağa çıkan kadınlar ve LGBTİ+’lar, İstanbul’da Kadıköy Rıhtım’da toplandı.

Kadıköy’ün ara sokaklarında toplanarak Rıhtım’a yürüyen kadınlar, polis engeli ile karşılaştı. Polis barikatlarını aşan kadınlar Rıhtım’ı doldurdu.

2021 03 27 15.53.34

Canlı yayın için fotoğrafa tıklayın

İktidarın LGBTİ+ düşmanlığının göstergesi olarak eylemlerde gökkuşağı bayraklarına izin vermeyen polise karşı kadınlar bayrakları olmadan alana girmeyi reddediyor.

Kadınlar barikatları yıktı

Polis eylem alanına ses sistemini almadı, kadınlara biber gazı ile saldırdı. Polis ile kadınlar arasında çıkan arbedede kadınlar barikatları yıkarak alana girdi. Kadınlara koridor açan polis barikatı kaldırmak zorunda kaldı.

Gelişmeleri aktaryamaya devam edeceğiz…

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0