AnasayfaHaber

Kadınlar İstanbul’un 5 yerinden seslendi: “İstanbul Sözleşmesi bizim, vazgeçmiyoruz”

Kadınlar İstanbul’un 5 yerinden seslendi: “İstanbul Sözleşmesi bizim, vazgeçmiyoruz”

İstanbul Sözleşmesi'nin Resmi Gazete'de Erdoğan kararının yayımlanmasıyla karar açıklanmıştı.

İstanbul Sözleşmesi’ni Uygula Kampanya Grubu, İstanbul’u “Sözleşmeden vazgeçmiyoruz” pankartlarıyla donattı
TMMOB ve bağlı 22 odadan ortak çağrı: İkizdere’deki doğa katliamı durdurulsun
Hopa Meydanı’nda Metin Lokumcu davasına çağrı: “Hopalılar katillerden hesap sorma iradesini gösterecek”

İstanbul Sözleşmesi’nin Resmi Gazete’de Erdoğan kararının yayımlanmasıyla karar açıklanmıştı. Kadınlar, 20 Mart’ta Kadıköy’de İstanbul Sözleşmesi’nin fesih kararına karşı bir araya gelmişti. Bu hafta kadınlar İstanbul’da her gün mahallelerde eylemde olacaklarını açıklamıştı. Kadınlar, pazartesi günü 7 yerden, salı günü 2 yerden, bugün ise 5 yerden seslerini yükseltti. Kadınlar bu hafta İstanbul’un her yerinde eylemde. Cumartesi günü de tekrar Kadıköy’de eylemde olacaklar

Kadınlar İstanbul’un 5 yerinden seslendi: “İstanbul Sözleşmesi bizim, vazgeçmiyoruz”

Avcılar

Kadınlar saat 18.00’de Havuz Meydanı’nda buluşarak basın açıklaması yaptı. Kadınlar ellerinde “İstanbul Sözleşmesi yaşama hakkının güvencesidir” ve “İstanbul Sözleşmesi yaşatır. Haklarımızdan ve yaşamlarımızdan vazgeçmiyoruz” yazılı iki pankart taşıdı.

Acıbadem

Kadınlar Koşuyolu Parkı’nda saat 18.30’da buluşarak burada basın açıklaması yaptı. Kadınlar ellerinde “İstanbul Sözleşmesi bizim! Vazgeçmiyoruz! Kararı geri çek! Sözleşmeyi uygula!” yazılı pankart taşıdı.

WhatsApp Image 2021 03 24 at 18.32.25

Bakırköy

Kadınlar 18.30’da Bakırköy Meydanı’nda bir araya geldi. Kadınların trafiğe kapalı cadde boyunca yürümesi polis tarafından engellendi. Kadınlar meydanda sloganlarla, şarkılarla bekleyişini sürdürdü. Burada “Dünya yerinden oynar, kadınlar özgür olsa”, “Trans kadınlar kadındır”, “Zıpla, zıpla, zıplamayan Tayyip’tir” ve “Susmuyoruz, korkmuyoruz, itaat etmiyoruz” sloganlarını söyledi. “Hür doğdum, hür yaşarım” diyerek şarkılar söyleyen kadınlar ardından bir basın açıklaması yaptı. Polisin yürümelerini engellemelerinin altını çizen kadınlar mor kurdelelerle meydanda çember oluşturdu. Sloganlarla eylem sona erdi.

Kartal

Saat 19.00’da İntiba önünde bir araya gelen kadınlar yürüyüşlerinin ardından basın açıklaması yaptı.

Sarıgazi

Demokrasi Caddesi’nde saat 19.00’da buluşan kadınlar basın açıklaması yaptı.

WhatsApp Image 2021 03 24 at 20.11.48

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0