AnasayfaHaber

Kadın Savunması’ndan 1 Temmuz sonrası mücadele çağrısı: “Biz yazdık, biz uygulatacağız”

Kadın Savunması, yaptığı açıklamayla İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme sürecinde kadınların ve

Olcay Bayır’la yeni albümü “İçerde” ve pandemi sürecinde müzisyenlerin yaşadıkları üzerine…
Kadıköy’deki işkencenin sonuçları açığa çıkıyor: Polisin darp ederek gözaltına aldığı üniversiteli iç kanama geçirdi
DİSK, KESK, TTB ve TMMOB temsilcileri İstanbul Valisi ile görüştü: “1 Mayıs’ta Taksim’de olacağız”

Kadın Savunması, yaptığı açıklamayla İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme sürecinde kadınların ve LGBTİ+’ların yükselttiği mücadeleyi devam ettirme ve Kadın Savunması’nda örgütlenme çağrısı yaptı

Kadın Savunması’ndan 1 Temmuz sonrası mücadele çağrısı: “Biz yazdık, biz uygulatacağız”

Kadın Savunması, yaptığı açıklamayla İstanbul Sözleşmesi’nden resmi çekilme tarihi olan 1 Temmuz sonrasında da mücadelenin devam edeceğini ilan etti. Sözleşmeden çekilineceğinin açıklandığı 20 Mart’tan itibaren yürütülen mücadeleye değinilen açıklamada “Tek adamın sözleşmeden çıkma kararı kadar Danıştay’ın yürütmenin durdurulması istemini ret kararı da kadınlar için yok hükmündedir” denildi.

“İstanbul Sözleşmesi bizim, İstanbul Sözleşmesi biziz!”

Şiddete karşı mücadelenin devam ettiğinin vurgulandığı açıklamada İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçilmeyeceği ifade edildi.

1 Temmuz’dan önce olduğu gibi bundan sonra da İstanbul Sözleşmesi’ni bulunduğumuz her yerde savunacağız, İstanbul Sözleşmesi’ne saldıranların karşısına feminist özsavunmamızla dikileceğiz. Feminist özsavunma ağlarımızla bakanlıklara, kolluğa, yargıya, yerel yönetimlere İstanbul Sözleşmesi’ni uygulatacağız. Mahallemizde, işyerimizde, kampüsümüzde şiddet faillerinin, tacizcilerin karşısında birbirimizi savunacağız. Birimizin şiddet görme ihtimalinin olduğu yerde hiç birimizin güvende olmadığını bilerek birbirimizden, mücadelemizden, İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmeyeceğiz. Biz yazdık, biz uygulatacağız. İstanbul Sözleşmesi bizim, İstanbul Sözleşmesi biziz!

Açıklamanın devamında İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme sürecinde yükseltilen mücadelenin devam ettirme ve Kadın Savunması’nda örgütlenme çağrısı yapıldı.

Kadından kadına çağrımızı tekrar ediyoruz. Kadın Savunma Ağlarında buluşalım, İstanbul Sözleşmesi’ni birlikte savunalım. 1 Temmuz’da gökkuşağının altında barikatın karşısında birleşen ellerimizi hiç bırakmadan yaşamlarımızı kuşatan tüm adamlara itaatsizliğimizle meydan okumaya devam edelim.

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0