AnasayfaHaber

Kadıköy’deki eylemde işkenceyle gözaltına alınan üniversiteliler Vatan Emniyet’e götürüldü

Kadıköy’deki eylemde işkenceyle gözaltına alınan üniversiteliler Vatan Emniyet’e götürüldü

Tutuklu Boğaziçi direnişçileri Şilan Delipalta ve Anıl Akyüz'ün ilk duruşmasına çağrı yapmak ü

Pandemi sürecinde ödenmeyen 3,68 milyon gaz ve elektrik faturası için kesinti uygulaması
KADAV kadına yönelik şiddet raporu yayımladı: Pandemiden en çok kadınlar etkileniyor
Tarihimizin kayıp halkası

Tutuklu Boğaziçi direnişçileri Şilan Delipalta ve Anıl Akyüz’ün ilk duruşmasına çağrı yapmak üzere Kadıköy’de eylem yapan üniversitelilerden 35’i gözaltına alındı. Gözaltı süreci boyunca gözaltı aracında, karakol ve hastanede işkenceye maruz kalan öğrenciler Vatan Emniyet’e götürüldü

Kadıköy’deki eylemde işkenceyle gözaltına alınan üniversiteliler Vatan Emniyet’e götürüldü

Bugün (1 Nisan) Kadıköy’de tutuklu Boğaziçi direnişçileri için eylem düzenleyen üniversiteliler Kadıköy Kaymakamlığı tarafından getirilen “eylem yasağı”nı gerekçe gösteren polisler ablukaya aldıkları ilçede yine şiddet ve işkence sahneleri sergiledi.

Onlarca öğrenciyi darp ederek gözaltına alan polis yine üniversitelilere ters kelepçe taktı, öğrencileri yere yatırdı, boğazlarına sarıldı, hakaret etti ve gözaltı esnasında başlayan işkenceyi daha sonra da sürdürdü.

Polis aracında ve sağlık kontrolünde işkence

Üniversiteliler polis saldırısı nedeniyle yapamadıkları açıklamayı gözaltıların ardından Eğitim Sen ve TİP İstanbul İl Örgütü binalarında yaptı.

Bu sırada gözaltındakilerin İskele Karakolu’nda ters kelepçeli olarak bekletildiği öğrenildi. Karakola götürülen üniversiteliler polis tarafından darp edildi. Darp anını görüntülemek isteyen avukatlar da gözaltına alınmak istendi.

Gözaltında yaşadıkları işkence sebebiyle öğrencilerin bir kısmı sağlık kontrolüne götürülmeyi reddederken, polis işkencesi hastanede de sürdü. Hastanedeki işlemlerin ardından 35 öğrenci Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

İlgili haber:

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0