AnasayfaHaber

İzol ailesinden Şenyaşar ailesine ziyaret

İzol ailesinden Şenyaşar ailesine ziyaret

Eski AKP milletvekili Zülfükar İzol’un oğlu ve kardeşlerinin saldırısında ailesini kaybeden Di

Boğaziçili akademisyenlerden Can Candan’a destek
Gergerlioğlu’nun vekilliği iade edilecek
Büyüknohutçu cinayeti için adalet kampanyası başlatıldı: “Azmettiriciler araştırılmalı”

Eski AKP milletvekili Zülfükar İzol’un oğlu ve kardeşlerinin saldırısında ailesini kaybeden Dilan İzol, “Adalet” nöbetini sürdüren Şenyaşar ailesini ziyaret etti

İzol ailesinden Şenyaşar ailesine ziyaret

Urfa’nın Suruç ilçesinde 24 Haziran 2018 seçimleri öncesi AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın korumaları ve yakınları tarafından öldürülen eşi Hacı Esvet Şenyaşar, çocukları Celal ve Adil Şenyaşar ile tutuklanan oğlu Fadıl Şenyaşar için “adalet” talep eden anne Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önündeki eylemi, 16’ncı gününde devam ediyor. “Adalet istiyoruz”, “Çocuklarım için adalet”, “Devlet hastanesi önünde katledilen eşim ve çocuklarım için adalet istiyorum” yazılı dövizlerle eylemlerini sürdüren Şenyaşar ailesine, destek ziyaretleri de sürüyor.

Benzer katliam

Siverek ilçesine bağlı Çeltik Mahallesi’nde 15 Haziran 2019’da eski AKP Milletvekili Zülfükar İzol’un kardeşlerinin arazi anlaşmazlığını gerekçesiyle yaptığı silahlı saldırıda anne, babası ile yengesi ve kuzenini kaybeden, ayrıca saldırıya tanıklık eden Dilan İzol, Şenyaşar ailesini ziyaret etti. Anne Emine Şenyaşar ile bir süre sohbet eden İzol, yaşanan katliamların benzer olduğunu ve ailenin “Adalet” nöbetini desteklediklerini söyledi.

Ziyarette adalet talebini ısrarla sürdüreceğini dile getiren anne Emine Şenyaşar, ağıtlar yaktı. “Bu düzen böyle devam etmez” anne Şenyaşar, er ya da geç adaletin sağlanacağını söyledi.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

YORUMLAR

WORDPRESS: 0