AnasayfaHaber

İtalya Başbakanı Draghi: “Bunlar hakkında birisi açık konuşmalı, ne iseler söyleyelim; diktatörler…”

İtalya Başbakanı Draghi: “Bunlar hakkında birisi açık konuşmalı, ne iseler söyleyelim; diktatörler…”

İtalya Başbakanı Mario Draghi, Tayyip Erdoğan için 'diktatör' dedi

Kadınlar Sefaköy’de eylemdeydi: “İstanbul Sözleşmesi bizimdir”
Doç. Dr. Meltem Kayıran’dan SBF Dekanlığı’na yanıt: “Dekanlık, YÖK Kanunu’nun hükümlerini eksik ve yanlış aktarıyor”
Enerji işçilerinden TES-İŞ Genel Başkanı Ersin Akma’ya: “İstanbul’da kata mı, Mercedes arabaya mı, boğazdaki yata mı, başkan bizi neye sattın?”

İtalya Başbakanı Mario Draghi, Tayyip Erdoğan için ‘diktatör’ dedi

İtalya Başbakanı Draghi: “Bunlar hakkında birisi açık konuşmalı, ne iseler söyleyelim; diktatörler…”

Tayyip Erdoğan’ın Ankara’da ağırladığı Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen’e yer gösterilmeyerek bir süre ayakta bırakılmasıyla ilgili konuşan İtalya Başbakanı Mario Draghi, “Erdoğan’ın Komisyon Başkanı Von der Leyen’e yönelik tavrını kesinlikle doğru bulmuyorum. Uygun bir davranış olmadığını düşünüyorum ve Von der Leyen’in maruz kaldığı aşağılamaya çok üzüldüm. Bunlar hakkında birisi açık konuşmalı – Ne iseler onu söyleyelim – diktatörler…” dedi.

Konuyla ilgili gün içinde açıklama yapan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Türkiye ilk kez misafir ağırlamıyor” demişti. Çavuşoğlu, “(AB Başkanlarının Türkiye ziyareti) Görüşmede uygulanan protokolde AB tarafının talepleri ve telkinleri karşılanmıştır” diye konuşmuştu.

Ne olmuştu?

Leyen ile AB Konseyi Başkanı Charles Michel’in çarşamba günü Ankara’da Tayyip Erdoğan ile görüşme yapacakları salonda Avrupa Komisyonu Başkanı’na yer gösterilmemesi, dünya genelinde sosyal medyada gündem olmuştu.

Erdoğan ve Michel, toplantı salonundaki tekli koltuklara otururken, Leyen bir süre ayakta kaldı ve daha sonra üçlü koltuğa oturdu. Leyen’in karşısındaki üçlü koltukta da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yer aldı.

AB Komisyonu Başkanı von der Leyen’e yer gösterilmemesi sosyal medyada gündem oldu

Sosyal medya kullanıcıları, #GiveHerASeat (Ona yer verin) etiketi ile Komisyon Başkanı Ursula von der Leyen’e yer gösterilmemesine tepkilerini dile getirdi.

Özellikle kadın hakları hatırlatması ve cinsiyetçilik suçlaması yapan kullanıcılar, Konsey Başkanı Charles Michel’e de ‘centilmenlik’ hatırlatmasında bulundu.

Kaynak: Euronews

YORUMLAR

WORDPRESS: 0