AnasayfaHaber

İstanbul’un her yerinden gökkuşağı bayrağı dalgalanıyor

İstanbul’un her yerinden gökkuşağı bayrağı dalgalanıyor

İstanbul'un köprülerinden gökkuşağı bayrağı dalgalandırıldı. Kadıköy'den ve Galata Köprüsü'nde

Boğaziçi direnişçilerine şiddet uygulayan polislere “soruşturma izni verilmemesi” kararı kaldırıldı
Kuzey Ormanları Araştırma Derneği’nden üç aylık izleme raporu: 331 adet izlemede 230 ayrı tehdit, tahrip ve savunma…
Filistin İçin İsrail’e Boykot Girişimi’nden TBMM’ye “kınama değil boykot” çağrısı: “Siyasi, ticari, askeri tüm ilişkiler durdurulsun”

İstanbul’un köprülerinden gökkuşağı bayrağı dalgalandırıldı. Kadıköy’den ve Galata Köprüsü’nden sallandırılan gökkuşağı bayraklarının üzerine “Biz kazanacağız” ve “Alışın buradayız” yazıldı

İstanbul’un her yerinden gökkuşağı bayrağı dalgalanıyor

Kadıköy’de dün (29 Mart) SYKP, üzerinde “Biz kazanacağız” yazılı gökkuşağı bayrağını köprüye asarak sosyal medyada şu paylaşımı yaptı:

İktidar LGBTİ+’lara saldırıyor, aktivistleri gözaltına alıp tutukluyor. Boğaziçi öğrencilerinin LGBTİ+ bayrağı taşıdığı için gözaltına alınması bunun göstergesidir. Kadıköy’de LGBTİ+ bayraklarını astık ve yineledik: Susma Haykır LGBTİ+’lar Vardır

Bugün de Öğrenci İnisiyatifi, Galata Köprüsü’ne astıkları gökkuşağı bayrağının üzerine “Alışın buradayız” yazdı. İnisiyatif’in sosyal medya paylaşımında şu sözler yer aldı:

Homofobi ve transfobiye,iktidar bloğunun ayrıştırıcı politikalarına cevabımız net: LGBTİ+lar vardır! Gözaltılar, tutuklamalar, baskılarla Boğaziçi Direnişimiz ve renklerimiz yasaklanamaz. Sanatta, kampüste, sokakta, hayatın her yerindeyiz. ALIŞIN BURADAYIZ!

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0