AnasayfaManşetİşçi Haberleri

200 tl alacağını isteyen çocuk işçiyi öldüresiye dövdüler

200 tl alacağını isteyen çocuk işçiyi öldüresiye dövdüler

Afyonkarahisar'da 16 yaşındaki Şükrü Can K., bir süre yanlarında çalışıp ayrıldığı A.A. ve A.S.'den 200 lira alacağını isteyince 5 saat boyunca dövüld

Simfer’de işçiler verilecek zammı bekliyor
Şişecam’da 13 işçi ücretsiz izne çıkarıldı
A-Plas işçileri sendika hakkının tanınmasını istiyor

Afyonkarahisar’da 16 yaşındaki Şükrü Can K., bir süre yanlarında çalışıp ayrıldığı A.A. ve A.S.’den 200 lira alacağını isteyince 5 saat boyunca dövüldü. Parasının ödeneceği bahanesiyle kendisini çağırıp, önce pazarda akşama kadar çalıştırıp, ardından geceden sabaha kadar dinlene dinlene dövdüklerini söyledi.

Afyonkarahisar’da bir balıkçının yanında çalıştıktan sonra ayrılarak başka bir işe başlayan 16 yaşındaki Şükrü Can K., geçen pazar günü alacağı 200 liranın ödeneceği gerekçesiyle eski işvereni A.A. ve A.S. tarafından çağrıldı.

 

Parasını alma umuduyla balıkçının yanına giden Şükrü Can K.’ye, A.A. ve A.S. kendileriyle birlikte akşama kadar pazar yerinde çalıştıktan sonra parayı vereceklerini söyledi. Çalışmaya başlayan Şükrü Can K., akşam olduğunda tekrar parasını istedi. A.A. ve A.S., dükkana döndüklerinde parayı verip kendisini eve bırakacaklarını ifade etti. Pazar tezgahını toplayan A.A., A.S. ve Şükrü Can K., kent merkezindeki dükkana döndü.

Dükkanda alkol alan işyeri sahipleri parasını isteyen işçiyi sabaha kadar sopalarla dövdüler. Sabah saatlerinde kaçma fırsatı bulan işçi yakındaki bir alışveriş merkezinin güvenlik görevlisinden yardım istedi.

Güvenlik görevlisinin ihbarı üzerine olay yerine gelen ekipler kaçan zanlıları aramaya başladı.

Talihsiz genç, görevlinin ihbarıyla gelen ambulansla götürüldüğü hastanede tedaviye alındı. Hastanede yapılan kontrollerde kafasında kırıklar, kolunda çatlak, sırtı başta olmak üzere vücudunun çeşitli yerlerinde sopa, demir çubuk ve yumruklara bağlı darp izleri olduğu belirlenen Şükrü Can K., bir gün gözlem altında tutulduktan sonra taburcu edildi.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0