AnasayfaHaber

İkizderelilerin doğası için direnmesine, AKP İlçe Başkanı “provokasyon” diyor

İkizderelilerin doğası için direnmesine, AKP İlçe Başkanı “provokasyon” diyor

İkizdere de köylülerin yaşam alanları için direnişi devam ederken, AKP İlçe Başkanı Mustafa Ha

DİSK Basın-İş: “Emniyet Genel Müdürlüğü halkın gözü görmesin istiyor”
DİSK-AR: “Tam kapanma” yok, on milyonlar çalışmaya devam ediyor!
İstanbul’da eylem takvimi güncellendi: Türkiye’nin her yerinden “İstanbul Sözleşmesi bizim” sesi yükseliyor

İkizdere de köylülerin yaşam alanları için direnişi devam ederken, AKP İlçe Başkanı Mustafa Havuz, köylülerin eylemiyle ilgili “HDP ve PKK provokasyonu” dedi. MHP’li İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz de “Sizinle Cumhur İttifakı’na zarar vermemek için polemikten uzak kalmak istiyorum” diyerek Havuz’un verdiği bilgilerin yanlış ve taraflı olduğunu söyledi

İkizderelilerin doğası için direnmesine, AKP İlçe Başkanı “provokasyon” diyor

Rize’nin İkizdere ilçesi İşkencedere Vadisi’nde Cengiz İnşaat’ın taş ocağı projesine karşı yaşam alanlarını savunmak için direnen köylülerin mücadelesi 10. gününde tam kapanmaya rağmen devam ederken, AKP İlçe Başkanı Mustafa Havuz, köylülerin eylemiyle ilgili “HDP ve PKK provokasyonu” dedi. MHP’li İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz de “Sizinle Cumhur İttifakı’na zarar vermemek için polemikten uzak kalmak istiyorum” diyerek Havuz’un verdiği bilgilerin yanlış ve taraflı olduğunu söyledi.

Bölgede köylülerin direnişi sonucunda Cengiz İnşaat’ın iş makineleri 3 gündür çalışma yapamazken, birçok doğa ve yaşam savunucusuyla birlikte sanatçılardan, milletvekillerinden de bölge halkına destekler sürüyor.

AKP İlçe Başkanı’ndan “provokasyon” açıklaması

Ancak, Olay Rize isimli yerel sitede yer alan habere göre, AKP İlçe Başkanı Mustafa Havuz, köylülerin ve doğa savunucularının eylemleri ile ilgili “HDP ve PKK provokasyonu” söyleminde bulundu. Havuz, yaptığı açıklamada bölge halkının kışkırtıldığını ve vatandaşın yanlış yönlendirildiğini savundu ve taş ocağıyla ilgili bazı belgeler paylaştı.

MHP’li İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz de AKP’li Havuz’a yanıt vererek, “Değerli İkizdere AK parti ilçe başkanım bunu nereye bırakacağız? Değerli başkanım ana dosya 500 sayfa isterseniz yarın benden temin edebilirsiniz” dedi.

Karagöz, sosyal medya hesabı Facebook’tan şunları yazdı:

Sizinle Cumhur İttifakı’na zarar vermemek için polemikten uzak kalmak istiyorum ancak üslubunuz ve verdiğiniz bilgiler yanlış ve taraflı. Bizler burada tarafımız belli, İkizdere’den tarafız, vatandaştan tarafız, coğrafyamızdan tarafız. Bizler daha ilk günden beri vatandaşımızın yanındaydık, dertlerini dinledik ulaşabildiğimiz yetkililere ulaşmaya çalışıyorduk. Sizler bir yerlerden emir almadan maalesef seçmeninize ihanet edip sahaya gelmediniz, gelemediniz.

Sahayı sizler boş bırakıp HDP & CHP’lilere bıraktınız kendi hatanızı şimdi bizlerin üzerinden yavuz hırsız misali bizlerden, özellikle şahsımdan çıkartmaya çalışıyorsunuz. Yanlış ve yalan beyanlar ile bir yerlere varılmaz. Bundan sonra gelişecek olaylar için ders olsun bu olay da algınızı yüksek tutup tarafınızı yanlış doğru sahada belirtirsiniz inşallah.

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0