AnasayfaHaber

İkizdere’de direniş sürüyor: Milletvekilleri iş makinesinin önüne geçerek çalışmayı durdurdu

İkizdere’de direniş sürüyor: Milletvekilleri iş makinesinin önüne geçerek çalışmayı durdurdu

İşkencedere Vadisi’nde Cengiz İnşaat’ın taş ocağı projesine karşı yaşam alanlarını savunan köy

Kadıköy’de kadınlar eylemde: “İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz”
Arzu Çerkezoğlu: “İstanbul Sözleşmesi ve 6284 uygulansın, ILO 190 onaylansın…”
Fişleme yasası Resmi Gazete’de yayımlandı

İşkencedere Vadisi’nde Cengiz İnşaat’ın taş ocağı projesine karşı yaşam alanlarını savunan köylülerin mücadelesi sürüyor. Destek için vadiye gelen CHP milletvekilleri şirket yetkililerinin engelleme girişimlerine rağmen vadiye girdi ve iş makinelerini durdurdu

İkizdere’de direniş sürüyor: Milletvekilleri iş makinesinin önüne geçerek çalışmayı durdurdu

Rize’nin İkizdere ilçesi İşkencedere Vadisi’nde Cengiz İnşaat’ın taş ocağı projesine karşı yaşam alanlarını savunan köylülerin mücadelesi sürüyor. Sokağa çıkma yasağına rağmen doğasını savunmak için nöbette olan köylülerin vadiye girişi jandarma eşliğinde vadinin girişine yapılan demir kapıyla engellenirken köy halkına destek vermek için milletvekillerinin alana gelişleri devam ediyor.

Milletvekilleri alana girdi

21 gündür direnişte olan köy halkına destek için alana gelen CHP Milletvekilleri Mehmet Bekaroğlu, Seyit Torun ve Mustafa Tuncer demir kapı ile kapatılan çalışma alanına şirket yetkililerinin kendilerini almak istememelerine rağmen uzun tartışmalar sonucunda girebildi. Milletvekilleri alana girdikten sonra yol çalışması yapan iş makinelerinin önüne oturup çalışmayı durdu.

“Bakan herkese hakaret etti, gitti”

Alana girdikten sonra konuşan CHP Milletvekili Mehmet Bekaroğlu yaşanılanlara tepki göstererek, “Burada oturdum şimdi, makine de durdu, ne kadar duracak? Ne yapacak? Neye karar veriyorlar? Dün geldi Bakan burada herkese hakaret etti gitti. İnsanlara rüşvet teklif etti. Yani hukuku mukuku da bıraktık artık, en küçük etik ahlak, insanlara rüşvet teklif ettiler. Yıllardan beri buraya çay fabrikası yapmamışlar, şimdi gelmiş bugün  diyor ki, ‘Çay fabrikası yapacağız susun’ ayıp ya! Bunlar nasıl insanlar? Nasıl bir uygulama? Neyle karşı karşıyayız bilemiyorum” dedi.

Emekciler.net

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0