AnasayfaHaber

İşkencedere Vadisi’ne demir kapı konuldu: “Biz marjinal değiliz”

İşkencedere Vadisi’ne demir kapı konuldu: “Biz marjinal değiliz”

İkizdere’deki İşkencedere Vadisi’ne Cengiz İnşaat tarafından yapılmak istenen taş ocağına karşı köylülerin mücadelesi 18. günü

Başkent EnerjiSa işçisinden sarı sendika TES-İŞ’e türküyle veda: “Senin olsun tüm Ankara, ben gidiyorum”
Boğaziçi Üniversitesi’nde direniş 193. gününde: “Vekaleten kayyumluk” tabelası rektörlükte
Soylu’nun tehditlerine Cumhuriyet’ten yanıt: “İçişleri Bakanlığı, gazeteleri suçlama ve tehdit etme makamı değildir”

İkizdere’deki İşkencedere Vadisi’ne Cengiz İnşaat tarafından yapılmak istenen taş ocağına karşı köylülerin mücadelesi 18. gününü doldururken, şirket iş makinelerinin çalıştığı alanın girişini demir kapıyla kapattı

Rize’nin İkizdere ilçesindeki İşkencedere Vadisi’ne Cengiz İnşaat tarafından yapılmak istenen taş ocağına karşı köylülerin mücadelesi 18. gününü doldururken, şirket iş makinelerinin çalıştığı alanın girişini demir kapıyla kapattı.

Jandarmanın nöbet tuttuğu kapıdan içeriye köylülerin girmesinin yasak olduğunu söyleyen bir kadın “Her gün yeni bir olayla karşılaşıyoruz” dedi.

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, günlerdir taş ocağına karşı direnen köylülere destek verdi. Jandarma eşliğinde çalışma yapılan alanda inceleme yaptı.

İkizdereliler, bir yandan da sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla hem demir kapıya hem de mücadelelerinin karalanmasına tepki gösterdi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bir televizyon programına katılmış ve İkizdereliler için “marjinal gruplar” ifadesini kullanmıştı. Bunun üzerine İkizdereliler bakana sosyal medyadan yayınladıkları video ile “Biz marjinal değiliz” diye cevap verdi.

Köylülerin verdiği tepkinin yanında paylaşılan bir belge ile yurttaşlar “Bakanlığı Cengiz İnşaat’a mı bağladınız?” diye sordu.

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0