AnasayfaHaber

Halkevleri: “Şeyh Cerrah Filistin’dir, Filistin Filistinlilerindir!”

Halkevleri: “Şeyh Cerrah Filistin’dir, Filistin Filistinlilerindir!”

İsrail’in bugün Gazze’ye yaptığı hava saldırısı sonrasında Halkevleri’nden direnen Filistin ha

Aile ve Çalışma Bakanlığı yeniden ikiye ayrıldı, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın görevine son verildi
Eskişehir’de satılamayan kasalarca yeşillik çöpe döküldü
Boğaziçi direnişçileri Şilan ve Anıl tahliye edildi

İsrail’in bugün Gazze’ye yaptığı hava saldırısı sonrasında Halkevleri’nden direnen Filistin halkına destek açıklaması yapıldı

Halkevleri: “Şeyh Cerrah Filistin’dir, Filistin Filistinlilerindir!”

İsrail devletinin Gazze’deki hava saldırısı sonrası aralarında çocukların da bulunduğu 9 Filistinli hayatını kaybetti. Halkevleri de konuya dair sosyal medya hesaplarından bir açıklama yayımladı.

Açıklamada siyonizme ve emperyalizme karşı yıllardır direnen Filistin halkına destek verilirken Filistin’i ancak Filistinlilerin kaderini paylaşan, sömürgeciliğe karşı mücadele edenler savunabileceği vurgulandı.

Açıklamanın tamamı şöyle:

Şeyh Cerrah Filistin’dir, Filistin Filistinlilerindir!
Direnen Filistin Halkının Yanındayız!

Siyonist İsrail devletinin Filistin ve Filistinlilere yönelik işgal, apartheid ve katliam politikaları devam ediyor. İşgal altındaki Doğu Kudüs’ün Şeyh Cerrah Mahallesi’nde yaşayan Filistinliler, apartheid rejiminin etnik temizlik politikaları ve zorunlu göç tehditlerine karşı direniyor. Filistin halkının haklı mücadelesini yoğun saldırılar, gözaltı ve tutuklamalarla engellemeye çalışan İsrail işgal güçleri, bugün Gazze Şeridi’ne hava saldırısı başlatmış ve saldırı sonucu aralarında çocukların da bulunduğu 9 Filistinliyi katletmiştir.

Halkevleri olarak memleketlerini siyonizme ve emperyalizme karşı savunan Filistin halkının yanındayız. Şeyh Cerrah Filistin’dir, Filistinlilerindir. Filistin toprağı Kudüs’ü, İsrail devleti ile yapılan uluslararası antlaşmalarda “İsrail’in başkenti” olarak kabul eden AKP, Filistin’i ve Filistin halkını savunamaz. ”İslam İşbirliği Teşkilatı” içerisinde bulunan ve bugün AKP ile Doğu Akdeniz’de enerji, ekonomi ve askeri alanlarda müttefiklik kuran ve protokoller imzalayan Mısır, Libya hükümetleri Filistin’e ait doğalgaz kaynaklarını İsrail ile birlikte Avrupa’ya pazarlayacak anlaşmalara imza atarak ihracat hattı oluşturdular.

Filistin’i ancak Filistinlilerin kaderini paylaşan, sömürgeciliğe karşı mücadele edenler savunabilir. Filistin’in ve sömürge halklarının kurtuluşu bugün antikapitalist ve antiemperyalist cepheyi büyütmekten geçmektedir. Filistin’in haklı mücadelesinin yanındayız.

Türkiye ile işgalci İsrail devleti arasındaki siyasi, askeri, ekonomik ve kültürel tüm ilişkilere son verilsin.

Nehirden Denize Özgür Filistin!

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0