AnasayfaHaber

“Güvenlik Şube Müdürü Vekili, Boğaziçi’nde sert müdahale için para dağıttı” iddiası

“Güvenlik Şube Müdürü Vekili, Boğaziçi’nde sert müdahale için para dağıttı” iddiası

Görevden alınan eski Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu’nun atadığı ve öğrenci ile akade

Boğaziçi Üniversitesi’nde akademisyenlerin nöbeti 61. gününde
1967-1980 arası basılan 29 DİSK yayını erişime açıldı
Kemaliye halkı madencilere geçit vermedi: Şirket yetkileri ÇED toplantısını yapamadı

Görevden alınan eski Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu’nun atadığı ve öğrenci ile akademisyenlerin “sertlik yanlısı”n olarak nitelediği Koruma ve Güvenlik Şube Müdürlüğü vekilli Alparslan Çepni’nin, güvenlik görevlilerine daha sert müdahalede bulunmaları için para dağıttığı iddia edildi. Söz konusu iddia, güvenlik görevlilerinin yazışmalarına da yansıdı

“Güvenlik Şube Müdürü Vekili, Boğaziçi’nde sert müdahale için para dağıttı” iddiası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla Boğaziçi Üniversitesi Rektörü olarak atanan Melih Bulu, 6,5 ay sonra yine Erdoğan’ın kararıyla görevden alındı.

Melih Bulu, atandıktan sonra öğrenci ve akademisyenlerin ‘sertlik yanlısı’ olarak nitelediği Alparslan Çepni’yi, Koruma ve Güvenlik Şube Müdürlüğü Vekilliği’ne atadı.

Geçmişinde MHP’ye yakın Türk Eğitim-Sen’de de yöneticilik yapan Çepni’nin öğrencilerin protestolarında daha sert karşılık vermesi için emrinde çalışan güvenlik görevlilerine para dağıttığı öne sürüldü.

Çepni’nin öğrencilere sert müdahalede bulunan güvenlik görevlilerine, “yerine göre” kişi başı 200, 500 ve bin TL’ye yakın para dağıttığı iddia edildi. Okulda görevli bazı isimler de bu iddiayı doğruladı.

Bulu gidince tedirgin oldu

Güvenlik görevlilerinin yer aldığı whatsapp grubundaki yazışmada da para dağıtıldığı iddiası desteklendi.

Alparslan Çepni’nin yakınında bulunan isimlerden A.K., gruba yazdığı mesajda bir güvenlik görevlisine, ‘attım hesaba’ diyerek ödeme yapıldığını bildirdi. Bu mesajdan sonra gruba Melih Bulu’nun görevden alındığı bilgisi paylaşılınca A.K. söz konusu mesajı sildi.ü

Kaynak: Cumhuriyet

YORUMLAR

WORDPRESS: 0