AnasayfaGündem

Skandal icraat! Öğrenciyi dövene Bin TL teşvik parası

Skandal icraat! Öğrenciyi dövene Bin TL teşvik parası

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle görevinden alınan Melih Bulu'nun atandıktan sonra öğrenci ve akademisyenlerin ‘sertlik yanlısı’ olarak nitelediği Alp

Aşırı sıcaklara 3 gün ara: Kuvvetli yağış geliyor
Seni unutmayacağız Şahin! Yangıncılara su taşırken hayatını kaybetti
Tosuncuk malvarlığını açıkladı: Bütün borçları ödeyecek param var

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle görevinden alınan Melih Bulu’nun atandıktan sonra öğrenci ve akademisyenlerin ‘sertlik yanlısı’ olarak nitelediği Alparslan Çepni’yi, Koruma ve Güvenlik Şube Müdürlüğü Vekilliği’ne atadığı ve Çepni’nin öğrencilerin protestolarında daha sert karşılık vermesi için emrinde çalışan güvenlik görevlilerine para dağıttığı iddia edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir gece kararnamesiyle Boğaziçi Üniversitesi’ne atanan ve görevinden alınan Prof. Dr. Melih Bulu’nun rektör olarak kaldığı süre boyunca yaptıklarından biri ortaya çıktı.

GÜVENLİK GÖREVLİLERİNE ‘SERT MÜDAHALE EDİN’ PARASI DAĞITILDI!

Bulu, atandıktan sonra öğrenci ve akademisyenlerin ‘sertlik yanlısı’ olarak nitelediği Alparslan Çepni’yi, Koruma ve Güvenlik Şube Müdürlüğü Vekilliği’ne atadı. 

Cumhuriyet’in haberine göre, geçmişinde MHP’ye yakın Türk Eğitim-Sen’de de yöneticilik yapan Çepni’nin öğrencilerin protestolarında daha sert karşılık vermesi için emrinde çalışan güvenlik görevlilerine para dağıttığı öne sürüldü.

Çepni’nin öğrencilere sert müdahalede bulunan güvenlik görevlilerine, “yerine göre” kişi başı 200, 500 ve bin TL’ye yakın para dağıttığı iddia edildi. Okulda görevli bazı isimler de bu iddiayı doğruladı.

BULU GİTTİ, MESAJ SİLİNDİ

Güvenlik görevlilerinin yer aldığı WhatsApp grubundaki yazışmada da para dağıtıldığı iddiası desteklendi.

Alparslan Çepni’nin yakınında bulunan isimlerden A.K., gruba yazdığı mesajda bir güvenlik görevlisine, ‘attım hesaba’ diyerek ödeme yapıldığını bildirdi. Bu mesajdan sonra gruba Melih Bulu’nun görevden alındığı bilgisi paylaşılınca A.K. söz konusu mesajı sildi.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0