AnasayfaGündem

Sel felaketinde bilanço ağırlaşıyor: 17 can kaybı

Sel felaketinde bilanço ağırlaşıyor: 17 can kaybı

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde yoğun yağış sonrasında Ezine Çayı'nın taşması ile yaşanan sel felaketinin bilançosu gün ağarınca daha çok belli oldu.

Karadeniz’deki selde bilanço ağırlaştı: 27 kişi yaşamını yitirdi
Evim görünümlü saadet zinciri! Markette reyoncuydu, Ferrari aldı
Bakan Pakdemirli: İki günde 17 ilimizde 58 orman yangını çıktı

Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde yoğun yağış sonrasında Ezine Çayı’nın taşması ile yaşanan sel felaketinin bilançosu gün ağarınca daha çok belli oldu.

Havanın aydınlanması ve suların çekilmesi ile dere yatağında yer alan birçok binanın çöktüğü görüldü. Öte yandan AFAD ekiplerinin çöken binalardaki arama ve kurtarma çalışmaları da sabahın ilk ışıkları ile yeniden başladı. JAK timleri de sualtı ve üstü arama ve kurtarma çalışmalarını sürdürüyor.

ERDOĞAN CAN KAYBININ YÜKSELDİĞİNİ DUYURDU

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, “Kastamonu, Sinop ve Bartın’da gerçekleşen sel felaketlerinde hayatını kaybeden 17 vatandaşımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Milletimize başsağlığı diliyorum. Selin etkili olduğu bölgelerde tüm kurum ve kuruluşlarımızla yoğun bir çalışma yürütmekteyiz” ifadesini kullandı.

Erdoğan açıklamalarının devamında, sel bölgelerinde ayrıca 74 bin 644 personel, 610 araç, 437 iş makinası, 66 ambulans, 19 helikopter, 3 Mobil Koordinasyon TIR’ı, 24 bot, 18 motopomp ve daha birçok farklı ekipman ve imkân ile sele müdahale edildiğini açıkladı. Erdoğan açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı:

* Sel bölgelerinde mahsur kalan vatandaşlarımızı kurtarmak, kısmen ya da tamamen kapanan ulaşım akslarını tekrar işler hale getirmek ve selin sebep olduğu tahribatla birlikte oluşan mağduriyetlerin tamamını gidermek için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.

* Son günlerde yaşadığımız afetler sebebiyle, 14 Ağustos Cumartesi günü gerçekleştirmeyi planladığımız Ak Parti’mizin 20. kuruluş yıl dönümü etkinliklerini de erteleme kararı aldık. Milletimizin birlik ve beraberliğiyle bu zor günleri inşallah en kısa sürede aşacağız.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0