AnasayfaGündem

‘Secde’ dedi, 20 Milyonluk ihale aldı!

‘Secde’ dedi, 20 Milyonluk ihale aldı!

Fatih Belediyesi’nin, “Eğitim, Atölye Çalışmaları ve Organizasyon Hizmeti Alımı” adı altında açtığı ihalenin sonucu dün açıklandı. Tek geçerli tekli

Covid-19 yeniden hortladı! Vaka sayısı 11 bini aştı!
Özel eğitim kurumunda sahte fatura skandalı!
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanacak: Kurban Bayramı tatili uzatılacak mı?

Fatih Belediyesi’nin, “Eğitim, Atölye Çalışmaları ve Organizasyon Hizmeti Alımı” adı altında açtığı ihalenin sonucu dün açıklandı.

Tek geçerli teklifin verildiği ihaleyi, İstanbul Ajans Turizm Org. Gıda San. Ve Dış Tic. Ltd. Şirketi, 10 milyon 500 bin TL’ye aldı. İstanbul Ajans son 8 ay içinde AKP’li belediyelerden 8 ihale aldı. 

Bu ihalelerin 5’i Fatih Belediyesi’ne, diğerleri ise Eyüpsultan, Arnavutköy ve Kocaeli Büyükşehir Belediyelerine ait. Sadece son 8 ihalenin toplam bedeli 20 milyon 169 bin TL’yi buldu. 

Muhammet Yolaç’a ait firmanın son 6 yılda sadece Fatih Belediyesi’nden aldığı ihalelerin toplamı ise 77 milyon TL’yi geçti. 

Eski yönetim zamanında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden de pek çok ihale alan Muhammet Yolaç, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla AKP’yi desteklemişti.

Numan Kurtulmuş ve Binali Yıldırım ile birlikte çekilmiş resimlerini kendi hesaplarında paylaşan Yolaç, AKP adayı Binali Yıldırım’ı desteklemişti. 

23 Haziran 2019 tekrarlanan seçimden bir gün önce yayınladığı  “İstanbul seninle güzel Binali Başkan”  mesajının üzerine şunları yazmıştı:

“Allahım yarın akşam şampanya patlatanları değil şükür secdesi yapanları galip eyle.”

OdaTV

YORUMLAR

WORDPRESS: 0