AnasayfaGündem

Salih Bezci’den yeni açıklama: Kimseye Fetöcü demedim, kimseyi Fetöcülükle suçlamadım

Salih Bezci’den yeni açıklama: Kimseye Fetöcü demedim, kimseyi Fetöcülükle suçlamadım

"Son günlerde yazılı ve görsel basın, internet haber kanalları ve sosyal medya platformlarında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma

Dünya Antalya’daki bu kareyi konuşuyor: Her şeyi anlatan fotoğraf
Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Öğrencilerin 6 Eylül’de okula gelmesini planlıyoruz
Koronaya yakalanan Sedat Peker: Hastalığım biraz ağır geçiyor

“Son günlerde yazılı ve görsel basın, internet haber kanalları ve sosyal medya platformlarında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında vermiş olduğum ifade ile ilgili olarak çıkan haberler üzerine açıklama yapma ve kamuoyunu aydınlatma ihtiyacı hasıl olmuştur.

Her şeyden önce tarafıma yöneltilen soruların tamamı 17-25 Aralık sürecinden önce gelişen ve yaşanan olaylarla ilgili olup sorulan sorulara net cevaplar verilmiş, bilgi ve görgüm açıkça anlatılmıştır.

Kişi, kurum ve kuruluşların iş ve eylemleri ile sözlerinin suç teşkil edip etmediğine karar verme yetkisinin sadece bağımsız yargı organlarına ait olduğu bilinci ile ifademde kimseye Fetöcü demedim, kimseyi Fetöcülükle suçlamadım.

Başta basın ve yayın organları olmak üzere, Emniyette vermiş olduğum ifademden alıntılar yapmak suretiyle Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Melih GÖKÇEK’de dahil olmak üzere kişi, kurum ve kuruluşlara yöneltilen suçlamalar ve yaftalamalar benim görüşüm değildir ve şahsımı bağlamaz.

Kamuoyuna saygı ile arz olunur.

Salih BEZCİ”

YORUMLAR

WORDPRESS: 0