AnasayfaGündem

Milletvekili olamadı, 40 Milyon Liralık ihale kaptı!

Milletvekili olamadı, 40 Milyon Liralık ihale kaptı!

4 Haziran'da gerçekleşen ihalede, binek araçların en az 2020 model veya üzeri, beyaz, gümüş gri veya titanyum gri, en fazla 10 bin km.'de olacağı bel

‘Dua okuyup altınlarınızı bereketlendireceğiz’ diyerek dolandırdılar
Adli Tıp raporu: Kürşat Ayvatoğlu’nun kanında pudra şekeri değil kokain çıktı
Erdoğan Bayraktar: Reis beni hırsız çuvalının içine koydu ve attı

4 Haziran’da gerçekleşen ihalede, binek araçların en az 2020 model veya üzeri, beyaz, gümüş gri veya titanyum gri, en fazla 10 bin km.’de olacağı belirtildi.

EÜAŞ’ın bu araçlar için ödeyeceği tutar, 3 milyon 917 bin TL oldu. Araçların sürücü ve yakıt giderlerinin kurum tarafından karşılanacağı belirtildi.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre araçların kiralandığı firma ise AKP’den milletvekili aday adayı olan Mehmet Kaya’ya ait, Kaya Seyahat Turizm şirketi çıktı. Mehmet Kaya, Ankara’dan milletvekili aday adayı olmuştu.

TBMM’YE DE ARAÇ VERDİ

Kamu kurumlarının son bir yılda AKP’li Mehmet Kaya’dan kiraladığı araçların tutarı 40 milyon TL’yi aştı. Firma daha önce de Sağlık Bakanlığı, TBMM, Sigorta ve Özel Emeklilik Düzenleme Kurumu’na araç kiralamıştı.

Şirketin yönetim kurulu üyesi Mehmet Kaya, 24 Haziran 2018 seçiminde “Ülkeme hizmet için nefer olmak istiyorum” diyerek, AKP’den Ankara milletvekili aday adayı olmuştu.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0