AnasayfaGündem

Meteoroloji’den İstanbul için ‘süper hücre’ uyarısı

Meteoroloji’den İstanbul için ‘süper hücre’ uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın sabah  07:00 ile 14:00 saatleri arasında İstanbul'da şiddetli sağanak yağış ve selin görülebileceği uyarısında bul

Tosuncuk Mehmet Aydın’dan para bekleyenlere kötü haber: Bitcoin yok
Kastamonu’da felaket! 8 ilçe 10 dakikada sel altında kaldı
Bodrum’da tatil dönüşü yoğunluğu: Bir günde 70 bin araç çıkış yaptı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın sabah  07:00 ile 14:00 saatleri arasında İstanbul’da şiddetli sağanak yağış ve selin görülebileceği uyarısında bulundu. ‘Süper hücre’ adı verilen hava akımlarının yer yer şiddetli rüzgarlara da neden olabileceği uyarıda, vatandaşların çatı uçmalarına, doluya karşı dikkatli olmaları gerektiği de vurgulandı.

Habertürk TV Meteoroloji Editörü Hüseyin Öztel de, “Kuvvetli yağışın İstanbul’un tam üzerine gelme ihtimali var. Su baskınları yaşanabilir” ifadelerini kullanarak şunları kaydetti: 

Türkiye denizlerinde bir faaliyet var. Hortum ve benzeri rüzgar hamlelerinin sebep olacağı anlık fırtınalar yarın Marmara’da bizi bekliyor.

Hava tahminlerine göre, İstanbul’da ve İstanbul’un doğusunda Düzce ve Bartın’a olan yaklaşık 250 kilometrelik mesafede yarın sabah 07.00 sularından itibaren şiddetli hava olayları bekliyoruz.

Buna yaz yağmurlarının Karadeniz üzerinden gelen çeşidi diyebiliriz. Şiddeti sağanak ve kuzeyde dolu yağışı tehlikesi var.

Ayrıca şiddetli rüzgar da bekleniyor. Bu hava olayları sabah 07.00 ila öğlen 14.00 arası gerçekleşecek. Kuvvetli yağışın İstanbul’un tam üzerine gelme ihtimali var. Su baskınları yaşanabilir.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0