AnasayfaGündem

Facia: Aynı aileden 5 kişi boğularak öldü

Facia: Aynı aileden 5 kişi boğularak öldü

Çocuklarının Suluova Derinöz Baraj Gölü'ne düştüğünü gören aile üyelerinden 4'ü suya girdi. Tüm aile üyelerinin suda gözden kaybolduğunu gören çevred

Mansur Yavaş’tan soruşturma açıklaması: Ankara’da imar baronları dönemi ortadan kalktı
Soma’da korkunç kaza! 9 kişi hayatını kaybetti
TESK Başkanı Palandöken’den bedelli askerlik isyanı

Çocuklarının Suluova Derinöz Baraj Gölü’ne düştüğünü gören aile üyelerinden 4’ü suya girdi. Tüm aile üyelerinin suda gözden kaybolduğunu gören çevredekiler, güvenlik güçlerine haber verdi.

Baraj gölüne gönderilen AFAD ve Amasya Belediyesi İtfaiyesi Su Altı Arama Kurtarma ekipleri, suda kaybolan 5 kişinin bulunması için çalışma başlattı.

Çalışma sonucu önce Elif ve Sultan Cenikli, bir süre sonra da Emrullah, Havvanur ve Levent Cenikli’nin cansız bedeni sudan çıkarıldı.

AMASYA VALİSİ’NDEN AÇIKLAMA

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, üzücü bir durum yaşadıklarını belirterek, “Saat 16.30 sularında Levent Cenikli isimli çocuğumuzun suya düşmesiyle akabinde aile fertlerinden 4 kişi de suya giriyor. Sonra da 5 boğulma olayı gerçekleşti.” dedi.

İKİ ACI HABER DAHA

Öte yandan Şanlıurfa’da serinlemek için DSİ’ye ait suluma kanalına giren Zeyat Yüksel (18) ve Mersin’de Göksu Nehri’ne giren Mehmet Keleş, boğularak hayatını kaybetti.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0