AnasayfaGündem

Eda Nur Kaplan soruşturmasında yeni gelişme: Yusuf Güzelyurt ve Mehmet Ardıçoğlu tutuklandı

Eda Nur Kaplan soruşturmasında yeni gelişme: Yusuf Güzelyurt ve Mehmet Ardıçoğlu tutuklandı

Ankara'da 15'inci kattan atlayarak yaşamına son veren Eda Nur Kaplan'ın ölümüyle ilgili soruşturmada yeni gelişme yaşandı. NTV'nin haberine göre; An

Otobüs kazalarını önleyen teknolojiler; çarpışma uyarısı…
Cumhurbaşkanı Erdoğan Libya Başbakanı’nı kabul etti
Ders alınmadı! Felaketlere işte böyle davetiye çıkarılıyor

Ankara’da 15’inci kattan atlayarak yaşamına son veren Eda Nur Kaplan’ın ölümüyle ilgili soruşturmada yeni gelişme yaşandı.

NTV’nin haberine göre; Ankara’da cinsel saldırıya maruz bırakıldığını söyleyerek hayatına son veren 18 yaşındaki Eda Nur Kaplan’a cinsel saldırıda bulunduğu ve intihara sürüklediği belirtilen Yusuf Güzelyurt tutuklandı. Diğer şüpheli Mehmet Ardıçoğlu ise tekrar gözaltına alındı.

Gözaltına alınan Ardıçoğlu çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza mahkemesi tarafından ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Zanlı Yusuf Güzelyurt dün gözaltına alınmıştı.

Güzelyurt, emniyet işlemlerinin ardından “nitelikli cinsel saldırı” suçundan tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Ancak adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Güzelyurt’un serbest bırakılması kararına itiraz etti.

Suç dosyası kabarık

Sabah gazetesinin haberine göre; Eda Nur Kaplan’a tecavüz ettiği belirtilen Yusuf Güzelyurt’un ‘Huzur ve sükun bozma’, ‘Tehdit’, ‘Hakaret’, ‘Basit yaralama’, ‘Konut dokunulmazlığını ihlal’, ‘Mala zarar verme’, ‘Görevi kötüye kullanma’, ‘İftira’, ‘Dolandırıcılık’ ve ‘Bilişim sistemleri aracılığıyla dolandırıcılık’ gibi suçlardan 11 sabıka kaydının olduğu belirlendi.

Gözaltına alındıktan sonra “nitelikli cinsel saldırı” suçundan tutuklanan Mehmet Ardıçoğlu’nun da ‘Güveni kötüye kullanma’, ‘Mühür bozma’, ‘Yaralama’, ‘Kişilerin huzur ve sükununu bozma’ gibi suçlardan sabıka kaydı olduğu tespit edilirken, olay yerinde bulunduğu tespit edilen diğer şüpheli Aşkın A.’nın da ‘Kumar oynanması için yer ve imkan sağlama’ suçundan sabıkasının olduğu kaydedildi.

Ne olmuştu?

Ankara’da tecavüze uğradığını söyleyerek suç duyurusunda bulunan Eda Nur Kaplan 15. kattan atlayarak intihar etmişti. 

İntiharından bir hafta önce Kaplan’ın tecavüze uğradığını söyleyerek polise başvurduğu ortaya çıkmıştı.

Kaplan, ifadesinde, 31 Temmuz gecesi Yusuf Güzelyurt ile kendisini ‘Tayfur’ olarak tanıtan Mehmet A.’nın otelde kendisine tecavüz ettiğini ve yarı baygın olduğunu söylemişti.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0