AnasayfaGündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, harekatın Başbakanı Karaoğlan’ın adını anmadı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, harekatın Başbakanı Karaoğlan’ın adını anmadı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 47. yılında KKTC'de açıklama yaptı. Erdoğan, konuşmasının sonunda harekatta şehit olanlar için rahm

Bodrum için acil havadan müdahale çağrısı!
Erdoğan Bayraktar: Reis beni hırsız çuvalının içine koydu ve attı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Yıkın’ talimatına rağmen Göreme’de kaçak inşaat patladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kıbrıs Barış Harekatı’nın 47. yılında KKTC’de açıklama yaptı.

Erdoğan, konuşmasının sonunda harekatta şehit olanlar için rahmet dileğinde bulunurken o zamanın Başbakanı Bülent Ecevit’in adını anmaması dikkat çekti.

KKTC’de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ile KKTC’nin adada adil ve kalıcı bir çözüme ulaşılması için bugüne kadar her türlü samimi çabayı gösterdiğini belirtti. ”Ancak Rumlar Kıbrıs Türkü’nü azınlık olarak görme gafletinden bir türlü uyanamadılar” diyen Erdoğan, ”Bizden kimse bundan sonra geriye dönüş beklemesin” şeklinde konuştu.

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 47’nci yıl dönümü törenleri için Lefkoşa’da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan resmi geçit töreninde konuşuyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

”Türkiye ve KKTC adada adil ve kalıcı bir çözüme ulaşılması için bugüne kadar her türlü samimi çabayı göstermiştir. Ancak Rumlar Kıbrıs Türkü’nü azınlık olarak görme gafletinden bir türlü uyanamadılar. Kıbrıs Rum tarafı çözüm yolunu tıkamaya devam ediyor. Rum tarafı gerçeklerden kopuk, maksimalist, samimiyetsiz ve şımarık yaklaşımını sürdürmekte ısrarcıdır. (Güney Kıbrıs Rum Yönetimi) İçlerinde hala 1974 öncesi katliamların özlemini çekenler bulunduğunu görebiliyoruz. Bunlar dürüst değil.

”YENİ MÜZAKERE SÜRECİ ANCAK İKİ DEVLET ARASINDA YÜRÜTÜLEBİLİR” 

Rumlar referandumda hayır dedi. Peki ne oldu? AB’ye sesleniyorum siz sözünüzü tuttunuz mu? Avrupa Birliği mali noktada, idari noktada Kuzey Kıbrıs’a desteklerini verecekti, verdi mi hayır. Bunların hayatı yalan üzerine kurulu. On yıllardır değişmeyen, kısa sürede de değişmesi beklenmeyen nobran tavrın artık hiçbir hükmü kalmamıştır. Bizden kimse artık bundan sonra geriye dönüş beklemesin. Yeni müzakere süreci ancak iki devlet arasında yürütülebilir. Biz haklıyız, haklı olduğumuz için de sonuna kadar hakkımızı savunacağız.”

MARAŞ’TA YENİ BİR HAYAT

“Maraş’ta hayat yeniden başlayacak” diyen Erdoğan, “Mülkiyet haklarına riayet edilerek yürütülen çalışmalar ışığında artık Maraş’ta herkesin yararına olacak yeni bir dönemin kapıları açılacaktır” diye konuştu.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0