AnasayfaGündem

Çevik Bir ve Çetin Doğan için tutuklama kararı

Çevik Bir ve Çetin Doğan için tutuklama kararı

Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi, 28 Şubat davasında cezası kesinleşen 14 sanık hakkında Yargıtay ilamına ilişkin incelemesini tamamladı. Mahkeme, sanı

Bakan Koca uyardı: Son bir haftada vaka sayıları arttı
Ümitcan Uygun, kasten öldürme suçundan tutuklandı!
Bahçeli’den Suriyeli çıkışı: Ülke olarak demografik istikbalimizi düşünmek zorundayız

Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi, 28 Şubat davasında cezası kesinleşen 14 sanık hakkında Yargıtay ilamına ilişkin incelemesini tamamladı.

Mahkeme, sanıklar Ahmet Çörekçi, Aydan Erol, Cevat Temel Özkaynak, Çetin Doğan, Çetin Saner, Çevik Bir, Erol Özkasnak, Fevzi Türkeri, Hakkı Kılınç, İdris Koralp, İlhan Kılıç, Kenan Deniz, Vural Avar ve Yıldırım Türker hakkında tutuklamaya kararı çıkartarak dosyayı infaz savcılığına gönderdi.

Cezaları onaylananlar hakkında infaz savcılığı, sanıklara teslim olmaları için müddetname göndermesi bekleniyor. Müddetnamede yazan süre zarfında teslim olmayan sanıklar için yakalama kararı çıkartılacağı öğrenildi.

Odatv’ye açıklamalarda bulunan Doğan şunları söyledi:

“Söz bitti. Benim söyleyecek bir şeyim yok. Kimseye eğilecek, bükülecek halimiz yok. Elle tutulan delil yok. Göz göre göre pandemi ortamında insanları ne hale getirdiler. Milletimiz bunları umarım anlar.”

“Bavulunuz hazır mı” sorusuna ise Doğan, “Bavulum hazır. Elimizde ne varsa hazır, yenileriz. 2 dakikalık mesele. Fazla esprisi yok” yanıtını verdi.

“BU İDDİANAMEYİ HAZIRLAYANLAR FETÖ’DEN HÜKÜM GİYDİLER”

Balyoz Kumpası Davası’nda 7 kişi için Yargıtay 16’ncı Ceza Dairesi verilen beraat kararını bozmuştu. Eski Orgeneral Çetin Doğan bu kararı TELE1’de değerlendirmişti. Balyoz Davası’nın kumpas olduğu üzerinde yeniden duran Doğan, “İddianameyi hazırlayanlar FETÖ’den hüküm giydiler” dedi.

Balyoz Davası’nda, Çetin Doğan, Behzat Balta, Mehmet Kaya Varol, İhsan Balabanlı, Metin Yavuz Yalçın, Erdal Akyazan ve Emin Küçükkılıç için ‘suç için’ anlaştı diyerek beraat kararı bozulmuştu. 7 sanık için yeniden yargılamaya gidilecek.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0