AnasayfaGündem

Altaylı: Bu göç sorunu artık Türkiye’nin ‘beka meselesidir’

Altaylı: Bu göç sorunu artık Türkiye’nin ‘beka meselesidir’

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, son dönemde sıkça tartışılan 'göçmenler' konusuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 'Dursun bu hayasızca

İbrahim Kalın’dan ’29 Ekim’den sonra kapanma, kısıtlama’ iddialarına açıklama
Mustafa Kemal’in Kocatepe’deki efsane fotoğrafı nasıl çekildi?
Sedat Peker’e yönelik yeni operasyon: 15 kişi gözaltında

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, son dönemde sıkça tartışılan ‘göçmenler’ konusuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

‘Dursun bu hayasızca akın’ başlıklı yazısında sözlerine “Ülkemize, vatanımıza karşı çok açık biçimde Mehmet Akif’in sözleri ile ‘Hayasızca akın’ var. Ve bu akın giderek daha net ortaya çıkıyor ki, bir yabancı plan program” diye başlayan Altaylı, ‘ABD’nin yönlendirdiği Afganları İran’ın kendi sınırından alıp Türkiye sınırına bıraktığını’ savundu.

Altaylı, “Yine ABD’nin yönlendirmesi ile Suriye’nin kuzeyinde bir ‘tehcir’ uygulanarak burada bir etnik temizlik yapılıyor ve buradan süpürülen gruplar Türkiye’ye yığılıyor” ifadesini kullandığı yazısına şöyle devam etti:

“Bu en aptalın bile görebileceği kadar net bir plan. Bunun Türkiye’ye karşı planlanmış bir sivil saldırı olduğu ve Türkiye’yi orta vadede bitirmeye yönelik olduğunu görmemek için aptal olmak bile yetmez. 5 küsur milyon Suriyeli, şimdilik 2 milyonu aşkın ama sayıları giderek artan ‘Genç Erkek Afgan’, 1 milyona yakın farklı etnisitelerden Iraklı, Afrikalı ve Orta Asyalı göçmen Türkiye’nin bu kadar kısa sürede sindirebileceği bir yük değildir.

Bırakın Türkiye’yi birkaç yüz milyonluk nüfusa ve Türkiye’nin onlarca katı ulusal gelire ve ekonomik büyüklüğe ve toprak alanına sahip ülkeler bile böyle bir yükü kaldıramaz. AB’den gelecek birkaç milyar euro, ABD’den gelecek kısa vadeli siyasal destek, geçici olarak kapatılacak birkaç dava dosyası ve belki seçimde birkaç yüz bin oy için Türkiye’nin geleceği karartılıyor.  Altayli Gozlerime inanamadim Burasi bizim Istanbulumuz mu dedim 253786k1 Altaylı: Gözlerime inanamadım, ‘Burası bizim İstanbulumuz mu?’ dedim

‘Türkiye’yi 40 yıldır PKK ile dağıtamayanlar şimdi artık yeni bir oyun denemektedir’

Çok açık söylüyorum. Bir kez daha söylüyorum. Göçmenliği veya geçici koruma altında olma statüsünü çoktan geride bırakmış ve çok açık bir ‘İşgal Ordusu’ haline gelmiş olan bu göç sorunu artık Türkiye’nin ‘beka meselesidir’ Türkiye’yi 40 yıldır PKK ile dağıtamayanlar şimdi artık yeni bir oyun denemektedir.

‘Eğer bu oyun yakın zamanda durmaz ise Türkiye’nin geleceği yoktur’

Türkiye’yi yönetenler şimdiye kadar başarı ile bu oyunun bir parçası haline getirilmiştir. Ama çok açık söyleyeyim, eğer bu oyun yakın zamanda durmaz ise Türkiye’nin geleceği yoktur. ‘Yakın zaman nedir?’ diye soracak olursanız. O yakın zaman aslında ‘dündü’.”

YORUMLAR

WORDPRESS: 0