AnasayfaGündem

511 Milyon TL ile kaçan Tosuncuk’un cebinden ne kadar para çıktı?

511 Milyon TL ile kaçan Tosuncuk’un cebinden ne kadar para çıktı?

"Çiftlik Bank" vurgununun baş mimarı Mehmet Aydın'ın şirketiyle ilgili yanında getirdiği yaklaşık 300 sayfalık evrak incelendi ve iddianamedeki müfet

Korkusuz yazarı Takan: Erdoğan, milletvekillerine ‘Merak etmeyin, Mansur Yavaş aday olmayacak, İstanbul’a bakacağız’ demiş
İstanbul’da holding yöneticisini öldüren tetikçi yakalandı!
ÖSYM’de kılavuz skandalı! Yüzbinlerce adayın sıralaması kaydırıldı

“Çiftlik Bank” vurgununun baş mimarı Mehmet Aydın’ın şirketiyle ilgili yanında getirdiği yaklaşık 300 sayfalık evrak incelendi ve iddianamedeki müfettiş ve MASAK raporlarıyla karşılaştırıldı.

Sabah’ın haberine göre Mehmet Aydın’a yöneltilecek 60 sayfalık soru hazırlandı. 511 milyon TL ile yurt dışına kaçan Tosuncuk’un cebinden çıkan para da belli oldu. “Çiftlik Bank” vurgununun baş mimarı Mehmet Aydın’ın İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ndeki resmi ifadesi başladı. Mehmet Aydın kendisi için hazırlanan 60 sayfalık soruları yanıtlıyor.

“Çiftlik Bank” vurgununun baş mimarı Mehmet Aydın’ın şirketiyle ilgili yanında getirdiği yaklaşık 300 sayfalık evrak incelendi ve iddianamedeki müfettiş ve MASAK raporlarıyla karşılaştırıldı. Mehmet Aydın’a yöneltilecek 60 sayfalık soru hazırlandı.

İfadesine akşam saatlerinde başlanacak olan ve 511 milyon lirayla yurt dışına kaçtığı iddia edilen Aydın’ın uçaktan ilk indiğinde yanında cüzi miktarda Brezilya Reali olduğu ve polislerin aracına bindiğinde Aydın’ın polislere ilk olarak “Ülkemi çok özledim. İnsanın kendi dilini konuşması çok güzel… Mağdurların paralarını ödeyeceğim” dediği iddia edildi. İddialara göre polisler; Mehmet Aydın’ın paraları Bitcoin’e yatırdığı veya yurt dışında tuttuğu ihtimalleri üzerinde duruyor.

İstanbul’a getirildikten sonra İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürülen “Çiftlik Bank” vurgununun baş mimarı “Tosuncuk” lakaplı Mehmet Aydın’ın İstanbul Emniyeti’ndeki işlemleri devam ediyor. Mehmet Aydın’ın şirketiyle ilgili yanında getirdiği evraklar İstanbul Emniyeti Mali Şube Müdürlüğü’nde detaylı bir şekilde incelendi. Evraklar iddianamede yer alan müfettiş ve MASAK raporları ile karşılaştırdı. Yaklaşık 300 sayfadan oluşan evrakların karşılaştırmasıyla birlikte polislerin Mehmet Aydın’a yönelteceği 60 sayfalık soru hazırlandı. İfadesine akşam saatlerinde üç avukatı eşliğinde başlanacak olan ve dört günlük gözaltı süresi bulunan Mehmet Aydın’ın Çarşamba sabahı adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

CEBİNDEN ÇIKAN PARA 

511 milyon lirayla yurt dışına kaçtığı iddia edilen ve Brezilya’da teslim olan Mehmet Aydın’ın İstanbul’a uçakla ilk indiğinde yanında cüzi miktarda Brezilya Reali olduğu ve polislerin aracına bindiğinde polislere ilk olarak “Ülkemi çok özledim. İnsanın kendi dilini konuşması çok güzel… Mağdurların paralarını inşallah ödeyeceğim” dediği iddia edildi. İddialara göre polisler; Aydın’ın paraları Bitcoin’e yatırdığı veya yurt dışında tuttuğu ihtimalleri üzerinde duruyor. Aydın hakkında hazırlanan iddianamede yer alan üç bin 762 şikayetçi mağdurun yanı sıra iddianame yazıldıktan sonra 128 mağdurun daha paralarını geri alabilmek için Mehmet Aydın’dan şikayetçi oldukları belirtildi. Şikayetçi sayısının ise artabileceği vurgulandı.

SORULARI YANITLIYOR

“Çiftlik Bank” vurgununun baş mimarı Mehmet Aydın’ın İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ndeki resmi ifadesi başladı. Mehmet Aydın kendisi için hazırlanan 60 sayfalık soruları yanıtlıyor.

İstanbul’a getirildikten sonra İstanbul Emniyeti Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürülen “Çiftlik Bank” vurgununun baş mimarı “Tosuncuk” lakaplı Mehmet Aydın’ın İstanbul Emniyeti’ndeki yasal işlemleri devam ediyor. Aydın’ın yanında getirdiği ve yaklaşık 300 sayfadan oluşan şirket evraklarının iddianamedeki müfettiş ve MASAK raporlarıyla karşılaştırmasıyla birlikte cevaplaması için 60 sayfalık soru hazırlanan Mehmet Aydın’ın İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’ndeki resmi ifadesi alınmaya başladı.

ADLİYEYE SEVK EDİLMESİ BEKLENİYOR

Mehmet Aydın şimdi polisler tarafından kendisine yöneltilen soruları yanıtlıyor. Dört günlük gözaltı süresi bulunan Mehmet Aydın’ın Çarşamba sabahı adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

Emir Somer/Sabah

YORUMLAR

WORDPRESS: 0