AnasayfaGündem

1.3 ton kokainle yakalanan uçak, Naim Süleymanoğlu’nu Türkiye’ye getiren uçak çıktı

1.3 ton kokainle yakalanan uçak, Naim Süleymanoğlu’nu Türkiye’ye getiren uçak çıktı

2016’da özel bir havacılık şirketine satılan uçak, uzun yıllar devlet protokolü tarafından kullanılmıştı. Cumhurbaşkanı Turgut Özal döneminde alınan

Eski THK yöneticisi: Talimat gelirse iki uçak beş gün içerisinde uçuşa hazır olur
Meteoroloji’den Marmara Bölgesi’ne kuvvetli sağanak uyarısı
Marmara’da hava sıcaklığı 4 ila 8 derece artacak

2016’da özel bir havacılık şirketine satılan uçak, uzun yıllar devlet protokolü tarafından kullanılmıştı. Cumhurbaşkanı Turgut Özal döneminde alınan jet birçok tarihi olaya tanıklık etmişti.

İşinsanı Şehmuz Özkan’a ait ACM Holding’in bir İspanyol vatandaşına kiraladığı TC-GVA kuyruk tescilli Gulfstream IV tipi uçak, salı günü Riyad’dan 4 kişilik Türk mürettebat ile İspanya’nın Malaga şehrine uçtu. Uçak, önceki gün ise Malaga’dan havalanarak Brezilya’ya hareket etti. Brezilya polisi Turk ucaginda 1304 kilo kokain buldu 253661k1 Brezilya polisi, Türk uçağında 1 milyarlık kokain buldu!

Brazilya’daki Fortaleza Uluslararası Havaalanı’na dün sabah ulaşan uçağa Gonzalez Valdes adlı İspanyol bir yolcu bindi. Uçak tekrar havalandı ve aynı ülkedeki ikinci durağı olan Ribeirao Preto Havalimanı’na indi. t610c4cda4e3fe00fe0aa73e7

Burada gümrük muhafaza ekipleri tarafından uçakta yapılan aramada, onlarca valizin içinde kokain bulundu. Brezilya polisinin her anını kaydettiği operasyonda ele geçirilen uyuşturucunun 1.3 ton olduğu belirtildi.

İspanyol yolcu Valdes, uçakta bulunan iki pilot ile kabin görevlisi ve teknik personel gözaltına alınırken, uçağın bir sonraki seferinin Brüksel olduğu ifade edildi.

‘ŞİRKETİMİZLE İLGİSİ YOK’

ACM Havacılık’tan konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Uçağın Brüksel Havalimanı’na kalkış için hazırlıkları yapıldığı esnada uçağı kiralayan İspanya pasaportuna sahip yolcuya ait şahsi bavullarda, Brezilya güvenlik güçleri tarafından yapılan arama sonucu uyuşturucu madde bulunmuştur.

Sözkonusu müşteri ve şahsi eşyalarının şirketimiz ve uçuş ekibimiz ile hiçbir ilgisi olmadığı ve yolcu eşyalarının kontrol sorumluluğunun tamamen havalimanı otoritesinde olduğu ve hukuki sürecin tamamlanmasına müteakip uçuş ekibimiz ve uçağımızın en kısa sürede Türkiye’ye geleceği tüm kamuoyuna saygı ile duyurulur.” Brezilya da 1 3 ton uyusturucu yakalanan Turk jetinin sahibi kim 253689k1 Brezilya’da 1.3 ton uyuşturucuyla yakalanan Türk jetinin sahibi kim?

TC-ATA

Satılmadan önce TC-ATA kuyruk tescilli olan uçak, başta merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal olmak üzere pek çok siyasetçi tarafından kullanıldı. t610c4d0c4e3fe00fe0aa73ee

NAİM SÜLEYMANOĞLU’NU TÜRKİYE’YE GETİREN UÇAK

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal döneminde alınan 14 koltuklu TC-ATA uçağının tescili 2016 yılında TC-GVA olarak değiştirilerek, Savunma Sanayi Müsteşarlığı’na devredildi. İş jeti daha sonra ACM Havacılık’a satıldı.

t610c4d0b4e3fe00fe0aa73ec

Turgut Özal dışında uçakta seyahat eden isimler arasında Süleyman Demirel ve Bülent Ecevit de bulunuyor. Gulfstream Aerospace Gulfstream IV uçağı, Naim Süleymanoğlu’nun Türkiye’ye getirilme operasyonunda da kullanılmıştı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da başbakan olduğu dönemde bu uçakla seyahat etmişti.

Hürriyet

YORUMLAR

WORDPRESS: 0