AnasayfaHaber

Gazeteci Yeldana Kaharman öldürüldükten sonra mı asıldı?

Gazeteci Yeldana Kaharman öldürüldükten sonra mı asıldı?

Gazeteci Baransel Ağca, 21 yaşındaki Kazakistanlı gazeteci Yeldana Kaharman’ın otopsi raporlarını paylaştı. Ağca, Kaharman'ın

475. F Oturması: Ağır hasta mahpus Devrim Ayık serbest bırakılsın
Edirne Valiliği’nden COVID-19’a büyük darbe: Kentte afiş ve pankart asmak yasaklandı
Boğaziçi Üniversitesi’nde akademisyenlerin nöbeti 74. gününde

Gazeteci Baransel Ağca, 21 yaşındaki Kazakistanlı gazeteci Yeldana Kaharman’ın otopsi raporlarını paylaştı. Ağca, Kaharman’ın asılmadan önce öldürülmüş olabileceğine dikkat çekti

Gazeteci Baransel Ağca, 21 yaşındaki Kazakistanlı gazeteci Yeldana Kaharman’ın otopsi raporlarını paylaştı. Ağca, Kaharman’ın asılmadan önce öldürülmüş olabileceğine dikkat çekti.

“Ölüm asılma öncesi mi sonrası mı yaşandı?”

Ağca ası ile ölüm bulgularına ve otopsi raporuna bakıldığında ortada bir çelişki olduğu vurgulayarak, “Harici muayenede telem bölgesinde ekimoz var denilen raporda otopsiye geçildiğinde belirgin bir kanamaya, hematoma rastlanmadığı belirtiliyor. Boyundaki yumuşak doku, kemik ve kıkırdakta hiçbir şey yok” diye belirtti.

Ağca buradan hareketle, “Yani dışarıdan bakıldığında görülen telem izi açıldığında içeride herhangi bir kanama, doku zedelenmesi veya kıkırdak, kemik hasarı yok. Bu da Yeldana’nın öldürüldükten sonra asıldığı şüphelerini akla getiren bir durum” değerlendirmesinde bulundu.

“Ölü lekeleri vücudun arka kısmında”

Ölü lekelerine de dikkat çeken Ağca, “Kendisini asan kişinin ölü lekeleri eldiven ve külotlu çorap şeklinde gerçekleşiyor. Sebebi ölümde kan dolaşımının durup bir süre asılı kalma nedeniyle kanın aşağı inmesi. Yeldana’nın 5 saate yakın asılı kaldığı söyleniyor. Ama ölü lekeleri vücudun arkasında. Ölen kişide ölü lekelerinin vücudun arka kısmında yer alması… Bu bize kişinin öldüğü sıradaki pozisyonu hakkında net bir şey söylemese de öldükten sonra birkaç saat uzanmış vaziyette durduğunu söylüyor. Bu da Yeldana’nın öldükten sonra asıldığı şüphesini artıran bir diğer şey” diye belirtti.

“Raporda bacaktaki morlukların bahsi geçmiyor”

Kaharman’ın bacaklarında morluk olduğu ifadesini dayanan Ağca, otopsi raporunda morluklara ilişkin herhangi bir ibare olmadığına dikkat çekti.

“HTS kayıtları ortada yok”

Ağca, Kaharman’ın HTS kayıtlarının da raporda yer almadığına da dikkat çekti:

Şimdi bende 50 sayfaya yakın bu konuya dair belge var. İçlerinde Ciran’ın telefon kayıtlarının da olduğunu gördüm. Hatta o gece yaptığı Whatsapp araması ve mesajları da var. Ama Yeldana’nın HTS kayıtları yok. O gece Yeldana kimlerle görüştü? HTS kayıtları dosyada var mı?

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0