AnasayfaHaber

Gazeteci Levent Gültekin’e Halk TV binası önünde saldırı davasının son tutuklu sanıkları da tahliye edildi

Gazeteci Levent Gültekin’e Halk TV binası önünde saldırı davasının son tutuklu sanıkları da tahliye edildi

Gazeteci Levent Gültekin'e Halk TV binası önünde saldırı davasının duruşması bugün görüldü. Ba

Hatimoğulları, Adalet Bakanı Gül’e sordu: “Ali İsmail davasında dosyadaki görüntüleri silen bilirkişinin cezası hangi gerekçe ile indirildi?”
CHP Milletvekili Özgür Karabat: “AKP, pandemide de yurttaşın cebine göz dikti”
Boğaziçi Üniversitesi’nde akademisyenlerin nöbeti 78. gününde

Gazeteci Levent Gültekin’e Halk TV binası önünde saldırı davasının duruşması bugün görüldü. Bakırköy Adliyesi’ndeki duruşmada sanıklar, topluca “kitap almaya” gittiklerini, Levent Gültekin’in kendilerine “hakaret” ettiğini söyledi. Mahkeme 2 sanığı da tahliye etti

Gazeteci Levent Gültekin’e Halk TV binası önünde saldırı davasının son tutuklu sanıkları da tahliye edildi

Gazeteci Levent Gültekin’e Halk TV binası önünde saldırı davasının duruşması bugün görüldü. Bakırköy Adliyesi’ndeki duruşmada sanıklar, topluca “kitap almaya” gittiklerini, Levent Gültekin’in kendilerine “hakaret” ettiğini söyledi. Mahkeme 2 sanığı da tahliye etti.

Levent Gültekin’in avukatı Çağrı Metin, Halk TV’de yaptığı açıklamada, davaya ilişkin şunları söyledi:

Sanıklar cezaevinden getirildi. Yine o saçma, komik, çirkin savunmalarını yaptılar. Levent beyin kendilerine hakaret ettiğini, kitap almaya gittiklerini anlattılar, sanki ortada görüntüler yokmuş gibi. 20-25 kişinin gerçekleştirdiği saldırı bu. Sanıkların avukatları da, Levent Beyin eline hiç bir şey olmadığını, kırık olmadığını, parmaklarını yayında oynatabildiğini söylediler, doktor raporuna rağmen. Sonuç olarak, beklediğimiz sonuç gerçekleşti. Sanıklar tahliye oldu şaşırmadık.

Duruşma Eylül ayına ertelendi. Esasa ilişkin yargılama devam edecek. Levent Beyin elinde kemik kırığı olduğu için nitelikli hal alıyor bu yaralama şimdi. Yani burada herkes ceza alır şimdi ama bu şahıslar ceza almadı. Bir tanesi 18 yaşından küçük, kendi teslim oldu, yani arada bir kurban seçtiler ve emniyete teslim ettiler. Burada görüntülerde gördüğümüz üzere, 20-25 kişi var kimse tespit edilemedi güya Bakırköy Asayiş’te. Soruşturulan olay İstanbul Cinayet Bürosu’na verildi. Cinayet Büro işinde uzman, failleri tek tek tespit eden ancak MOBESE görüntülerine rağmen failler tespit edilmedi. Yani şu an o şahıslarla ilgili dosya faili meçhul olarak Bakırköy Adliyesi’nde arşivde duruyor.”

Emekciler.net , Gazete Duvar

YORUMLAR

WORDPRESS: 0