AnasayfaHaber

Erdoğan tam kapanmayı duyurdu: 29 Nisan-17 Mayıs arası kesintisiz sokağa çıkma kısıtlaması

Erdoğan tam kapanmayı duyurdu: 29 Nisan-17 Mayıs arası kesintisiz sokağa çıkma kısıtlaması

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki kabine toplantısı sona

Cengiz katletmeye doymuyor: İkizdere direnirken yeni taş ocağı projesi için izin çıktı
Camide çocuğa şiddet uygulayan müezzine soruşturma
Boğaziçi’nin “vekaleten kayyumu” İnci, akademisyen nöbetlerini kayda alan ve BÜLGBTİ+’nın danışmanlığını yapan Can Candan’ın işine son verdi

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki kabine toplantısı sona erdi. Erdoğan toplantı sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan, konuşmasının başında Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’ndeki değişikliklere ilişkin, “(Görevini devreden bakanlar) Bu arkadaşlarımızla ilgili sosyal medyada yürütülen linç kampanyalarını kınıyorum” ifadelerini kullandı. Erdoğan, “29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00’dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00’e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiyoruz” dedi

Erdoğan tam kapanmayı duyurdu: 29 Nisan-17 Mayıs arası kesintisiz sokağa çıkma kısıtlaması

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki kabine toplantısı sona erdi. Erdoğan toplantı sonrası açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, konuşmasının başında Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’ndeki değişikliklere ilişkin, “(Görevini devreden bakanlar) Bu arkadaşlarımızla ilgili sosyal medyada yürütülen linç kampanyalarını kınıyorum” ifadelerini kullandı.

Kabine toplantısından önce KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile görüştüğünü anımsatan Erdoğan, “Kıbrıs’ı çözümsüzlüğe mahkum etmek isteyen, Kıbrıs Türk’ü kardeşlerimizi ambargolarla yıldırmaya çalışan zihniyete müsamaha göstermeyeceğiz” dedi

“Ermeni iddialarıyla ilgili ortada herhangi bir somut delil olmadığı gibi uluslararası mahkeme kararı da mevcut değil”

Erdoğan, ABD Başkanı Biden’ın Ermeni soykırımına ilişkin yaptığı açıklamaya dair şu değerlendirmeyi yaptı:

ABD Başkanı Biden, bir asırdan daha uzun süre önce yaşanmış acı olaylarla ilgili mesnetsiz, haksız, hakikatlere aykırı ifadeler kullanmıştır. Tarihteki olayların araştırılması ve hakikatlerin ortaya çıkartılması, bu işin erbabına, tarihçilere bırakılmalıdır, siyasetçilere değil. Yıllardır dile getirilen Ermeni iddiaları konusunda ortak bir tarih komisyonu kurulması teklifimize hala bir cevap alamadık. Sevk ve iskana tabi tutulanların sayısı ABD’nin raporlarında bile en fazla 600 bin olarak belirtilmektedir ki gerçek rakam daha da azdır.

Sevk ve iskana tabi tutulanların sayısı ABD’nin raporlarında bile en fazla 600 bin olarak belirtilmektedir ki gerçek rakam daha da azdır. Eğer soykırım diyorsanız şöyle kendinizi aynaya bakıp bir değerlendirmeniz lazım. İstanbul’daki Ermeni nüfusu bir ara 650 bine yaklaşmıştır. Herhalde insanlar soykırıma uğratıldıkları yere gönüllü olarak geri dönmezler. Bütün gerçekler ortadayken, kalkıp da Türk’e, Türk milletine ‘soykırım’ yaftasını yapıştıramazsınız. Ermeni iddialarıyla ilgili ortada herhangi bir somut delil olmadığı gibi uluslararası mahkeme kararı da mevcut değildir.

29 Nisan-17 Mayıs arası kesintisiz sokağa çıkma kısıtlaması

“Tam kapanmayı” duyuran Erdoğan, 29 Nisan-17 Mayıs arası kesintisiz sokağa çıkma kısıtlaması olacağını ilan etti:

  1. 29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00’dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00’e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiyoruz.
  2. İçişleri Bakanlığı genelgesinde belirtilen istisna tutulan kuruluşlar hariç, tüm iş yerleri faaliyetlerine ara verecektir.
  3. Konaklama tesislerindeki rezervasyonlar, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamaları için istisna teşkil etmeyecektir.
  4. Şehirler arası seyahatlerin tamamı izne tabi olacak ve şehirler arası toplu taşıma araçları yüzde 50 kapasiteyle çalışabilecek.
  5. Anaokulu, kreş, 8’inci ve 12’nci sınıflar dahil, tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek, tüm sınavlar ertelenecektir.
  6. Zincir marketler pazar günleri kapalı olacak, diğer günlerde belirlenen saatlerde hizmet vermeyi sürdürecektir.
  7. Sürecin hedeflediğimiz sonuçları verebilmesi için kurallar en sıkı şekilde uygulanacak, tedbirlerin istismarına izin verilmeyecektir.

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0