AnasayfaHaber

Erdoğan, kabine toplantısının ardından açıklama yapıyor

Erdoğan, kabine toplantısının ardından açıklama yapıyor

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki kabine toplantısı sona

Sendika.Org’un objektifinden İstanbul 1 Mayıs’ı
Yüreğir TEDAŞ işçileri, kendilerinden habersiz imzalanan toplu sözleşmeye karşı iş bıraktı: “Haklıyız, kazanacağız!”
Adıyaman’da tütün işçilerine ev baskını

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki kabine toplantısı sona erdi. Erdoğan toplantı sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan, konuşmasının başında Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’ndeki değişikliklere ilişkin, “(Görevini devreden bakanlar) Bu arkadaşlarımızla ilgili sosyal medyada yürütülen linç kampanyalarını kınıyorum” ifadelerini kullandı

Erdoğan, kabine toplantısının ardından açıklama yapıyor

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki kabine toplantısı sona erdi. Erdoğan toplantı sonrası açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, konuşmasının başında Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’ndeki değişikliklere ilişkin, “(Görevini devreden bakanlar) Bu arkadaşlarımızla ilgili sosyal medyada yürütülen linç kampanyalarını kınıyorum” ifadelerini kullandı.

Kabine toplantısından önce KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile görüştüğünü anımsatan Erdoğan, “Kıbrıs’ı çözümsüzlüğe mahkum etmek isteyen, Kıbrıs Türk’ü kardeşlerimizi ambargolarla yıldırmaya çalışan zihniyete müsamaha göstermeyeceğiz” dedi

Erdoğan, ABD Başkanı Biden’ın Ermeni soykırımına ilişkin yaptığı açıklamaya dair şu değerlendirmeyi yaptı:

ABD Başkanı Biden, bir asırdan daha uzun süre önce yaşanmış acı olaylarla ilgili mesnetsiz, haksız, hakikatlere aykırı ifadeler kullanmıştır. Tarihteki olayların araştırılması ve hakikatlerin ortaya çıkartılması, bu işin erbabına, tarihçilere bırakılmalıdır, siyasetçilere değil. Yıllardır dile getirilen Ermeni iddiaları konusunda ortak bir tarih komisyonu kurulması teklifimize hala bir cevap alamadık. Sevk ve iskana tabi tutulanların sayısı ABD’nin raporlarında bile en fazla 600 bin olarak belirtilmektedir ki gerçek rakam daha da azdır.

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0