AnasayfaHaber

Erdoğan: “Boğazlarda egemen değiliz, Kanal İstanbul Boğazlardaki egemenliğimizi güçlendirecek bir projedir”

Erdoğan: “Boğazlarda egemen değiliz, Kanal İstanbul Boğazlardaki egemenliğimizi güçlendirecek bir projedir”

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündeme ilişkin değerlendirme toplantısının ardından açıklama yapıyor

Tarihimizin kayıp halkası
Dördüncü Yargı Paketi TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı
TAYRAŞ şirketi iş cinayetinde yaşamını yitiren mühendisi suçladı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündeme ilişkin değerlendirme toplantısının ardından açıklama yapıyor. 103 emekli amiralin yayımladığı bildiri için “Her şeyden önce bir gece yarısı gerçekleştirilen bu eylem üslubu, yöntemi hem de yol açacağı açıkça belli olan tartışmaları itibariyle kesinlikle art niyetli girişimdir” diyen Erdoğan, Türkiye’nin Boğazlarda egemen olmadığını ifade ederek Kanal İstanbul Projesi’ni savundu

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündeme ilişkin değerlendirme toplantısının ardından açıklama yapıyor. 103 emekli amiralin yayımladığı bildiri için “Her şeyden önce bir gece yarısı gerçekleştirilen bu eylem üslubu, yöntemi hem de yol açacağı açıkça belli olan tartışmaları itibariyle kesinlikle art niyetli girişimdir” diyen Erdoğan, Türkiye’nin Boğazlarda egemen olmadığını ifade ederek Kanal İstanbul Projesi’ni savundu.

“Montrö Sözleşmesi’ne bağlıyız. Kazanımlarını önemsiyoruz, daha iyisini bulana kadar bağlıyız”

Az önce yaptığımız toplantıda iki gündür ülkemizi meşgul eden bir meseleyle ilgili tartışmaları ayrıntılarıyla değerlendirdik. Her şeyden önce bir gece yarısı gerçekleştirilen bu eylem üslubu, yöntemi hem de yol açacağı açıkça belli olan tartışmaları itibariyle kesinlikle art niyetli girişimdir.

Biz bu amirallerin, diplomatların son dönemde Kıbrıs’tan Karabağ’a kadar verdiğimiz mücadelede bir araya gelerek ülkemiz için destek bildirisi yayınladığını görmedik. Yine bunların, 15 Temmuz darbe girişimine karşı milletimizin yanında yer aldığını görmedik.

Tartışmanın sebebi kesinlikle ifade özgürlüğü meselesi değildir. Buradakilerin bir kısmı çeşitli mecralarda dile getirmektedir. Hiçbirine yaptıkları açıklamalardan dolayı herhangi bir soruşturma açılmış değildir.

Bunun adına ifade özgürlüğü diyemeyiz. Emekli amirallerin vazifesi 104 tanesi bir araya gelerek siyasi bir tartışma konusunda darbe imaları içeren bildiriler yayınlamak değildir. İfade özgürlüğü, ülkenin yönetimini darbeyle tehdit eden bir dili kapsamaz.

Bazıları yapılan işi bunda büyütülecek ne var diyerek küçümseme yoluna gitti, darbelere hep bildiri sonrası gelmişti.

Milletimiz kimin darbecilerin yanında durduğunu görüyor. Yapılan açıklamada iki temel iddia ortaya konulmaktadır.

Bildiriye karşı gereken her tedbiri uygulama kararlılığımızı ortaya koyuyoruz. Montrö’nün ülkemize sağladığı kazanımları önemli görüyor ve daha iyisi için imkan bulana kadar sözleşmeye bağlılığımızı sürdürüyoruz Konumuz olan Montrö tartışması nereden çıktı?

Kanal İstanbul ile Montrö arasında kurulan bağ tamamen yanlıştır.

Kanal İstanbul, boğazlardaki egemenlik haklarımızı güçlendirecek bir projedir Türkiye’nin egemenlik haklarını tahkim edecek böyle bir projeye karşı çıkanlar en büyük Atatürk ve Cumhuriyet düşmanıdır.

Montrö’den çıkmakla ilgili bir çalışmamız yok. TSK’nın disiplin anlayışıyla bağdaşmayan fotoğraf veren askere olumlu bakmadık, bakmayız.”

emekli amiral aciklamasi

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0