AnasayfaHaber

Enerji işçilerinin sefalet zammına isyanı büyüyor: AYEDAŞ işçileri Maltepe’deki EnerjiSA binası önünde

Enerji işçilerinin sefalet zammına isyanı büyüyor: AYEDAŞ işçileri Maltepe’deki EnerjiSA binası önünde

Nisan sonunda İstanbul Avrupa Yakası'nda başlayan, dün Ankara ve Adana'ya da uzanan işçi eylem

Bahçeli’den Gergerlioğlu kararı üzerinden AYM’ye tehdit: “Açılan bir şey zamanı geldiğinde kapatılır”
Helikopter davasında tutuklu gazeteciler tahliye edildi
Fişleme yasası Resmi Gazete’de yayımlandı

Nisan sonunda İstanbul Avrupa Yakası’nda başlayan, dün Ankara ve Adana’ya da uzanan işçi eylemlerinin bu sabahki adresi de İstanbul Anadolu Yakası. Kentin Anadolu Yakası’na enerji dağıtım hizmeti veren AYEDAŞ’ta çalışan yüzlerce işçi EnerjiSA’nın Maltepe binası önünde toplandı. İşçiler, işveren ile sarı sendika TES-İŞ arasındaki görüşmelerde resmi enflasyon oranı altında ücret artışı dayatılmasına tepki gösteriyor

Enerji işçilerinin sefalet zammına isyanı büyüyor: AYEDAŞ işçileri Maltepe’deki EnerjiSA binası önünde

Sarı sendika TES-İŞ ile enerji dağıtım şirketleri işverenleri arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde işçilerin taleplerinin dile getirilmesi bir yana bir yana resmi enflasyon artışının altında zam oranları istenmesi işçileri isyan noktasına getirdi.

Nisan sonunda İstanbul Avrupa Yakası’nda başlayan, dün Ankara ve Adana’ya da uzanan işçi eylemlerinin bu sabahki adresi de İstanbul Anadolu Yakası. Kentin Anadolu Yakası’na enerji dağıtım hizmeti veren AYEDAŞ’ta çalışan yüzlerce işçi EnerjiSA’nın Maltepe binası önünde toplandı.

photo1625724578

“Kölelik sözleşmesini kabul etmiyoruz / İnsanca yaşayacak bir ücret istiyoruz” yazılı bir pankart açan yüzlerce AYEDAŞ işçisi, “İşçiyiz, haklıyız, kazanacağız” sloganları atıldı.

EnerjiSA CEO’su Murat Pınar’ın “2021’in ilk altı ayında %48 büyüdük” dediğini belirten işçiler, bu büyümeyi sağlayan işçilere ise TÜİK’in açıkladığı resmi enflasyonu oranının altında zam teklif edildiğini belirterek, devam eden görüşmelerde süreç Yüksek Hakem Kurulu’na gitmeden zam teklifinin işçilerin insanca bir ücret talebi dikkate alınarak revize edilmesini istedi.

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0