AnasayfaHaber

Emek örgütleri tam kapanma öncesi 1 Mayıs için sokağa çıktı: İl il eylemler…

Emek örgütleri tam kapanma öncesi 1 Mayıs için sokağa çıktı: İl il eylemler…

Emek ve meslek örgütleri, 29 Nisan akşamı itibariyle başlayacak tam kapanma öncesinde 1 Mayıs için sokağa çıktı. Ankara ve İzm

Neredeyse her beş testten biri pozitif çıkıyor: 362 yurttaş yaşamını yitirdi, 61 bin 967 yeni vaka
Afyon’da Kürtlere ırkçı saldırı: 7 kişi yaralandı
Ölümünden sorumlu olanlar 10 yıl sonra hakim karşısına çıkıyor: Metin Lokumcu için adalet!

Emek ve meslek örgütleri, 29 Nisan akşamı itibariyle başlayacak tam kapanma öncesinde 1 Mayıs için sokağa çıktı. Ankara ve İzmir’deki eylemler polis saldırısına sahne oldu. Sendikalar örgütlü oldukları işyerlerinde 1 Mayıs programları düzenliyor

Emek ve meslek örgütleri, 29 Nisan akşamı itibariyle başlayacak tam kapanma öncesinde 1 Mayıs için sokağa çıktı. İstanbul’da 1977, 1989 ve 1996 1 Mayıslarında katledilen emekçiler ve devrimciler anılırken, Ankara ve İzmir’deki eylemler polis saldırısına sahne oldu. Sendikalar da örgütlü oldukları işyerlerinde 1 Mayıs programları düzenledi.

İstanbul: “Anılarına sahip çıkacağız”

İstanbul’da DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin çağrısıyla Taksim, Şişhane ve Kadıköy Meydanları’nda düzenlenen buluşmalarda 1977, 1989, 1996 1 Mayıs’larında yaşamını yitirenler anıldı.

Ayrıntılı haber için tıklayınız!

kazanci

Ankara: Polis “önlük” bahanesiyle saldırdı 

Ankara’da Sakarya Caddesi’ne yapılan 1 Mayıs çağrısına polis izin vermedi. Kitle KESK Genel Merkezi önünde açıklama yaptı. Açıklamanın ardından Sol Parti üyelerinin önlüklerini çıkarmamasını bahane eden polis kitleye biber gazı ile saldırdı.

Ayrıntılı haber için tıklayınız!

ankara

Edirne: “Yaşasın 1 Mayıs”

Edirne’de saat 12.30’da Saraçlar Caddesi’nde bulunan PTT önünde DİSK, KESK, TMMOB, TTB, Türk-İş ve Kamu-İş’in Edirne Bileşenlerinin çağrısıyla basın açıklaması yapıldı.

edirne 29 nisan basin aciklamasi

İzmir: “1 Mayıs yasaklara sığmaz”

İzmir’de DİSK, KESK, TMMOB, Tabip Odası ve İzmir Barosu’nun çağrısıyla yapılacak basın açıklamasına katılmak isteyen 1 Mayıs İnisiyatifi bileşeni sosyalistler Konak Kemeraltı girişinde polis engeliyle karşılaştı. Alana girmek isteyen üç sosyalist darp edilerek gözaltına alındı. Polisin diziyle bir eylemcinin boğazına bastırdığı görüntüler tepkiyle karşılandı. Gözaltına alınanlar daha sonra serbest bırakıldı.

Izmir 1 mayis 2021

Polisin tüm engellemelerine rağmen kitle açıklamanın yapılacağı Kemeraltı’na girdi. Basın açıklamasının ardından “Yaşasın birleşik mücadelemiz” sloganı atıldı.

İzmir İMPO Motor işçileri de işyerinden sloganlarla seslendi:

Antalyalılar Cumhuriyet Meydanı’nda buluştu

Antalya’da saat 12.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelenler açıklama yaptı.

 

Adana Uğur Mumcu Meydanı’nda buluşma

TÜMTİS Adana Şubesi de örgütlü olduğu işyerlerinde basın açıklamaları yaptı. “Güvenceli İş, İnsanca Yaşam İçin Yaşasın 1 Mayıs” pankartlarının açıldığı açıklamada işçiler sermayenin çıkarları uğruna pandemide de krizin yükünün işçilere fatura edilmesine tepki gösterdi. Açıklamalarda çalışan tüm işçilerin aşılanması, işsizlik fonunun patronlara değil, işçilere kullanılması, ücretsiz izinlerin kaldırılması istendi.

Mersin’de belediye işçileri güvenceli iş istedi

DİSK Genel İş Mersin Şubesi’nin çağrısıyla Mezitli Belediyesi temizlik işçileri işçilere kadro talebinde bulundu.

Aydın

Aydin 2021 04 29

Adıyaman

Adiyaman 2021 04 29

Hakkâri

Hakkari 2021 04 29

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0