AnasayfaHaber

“Ekmeğimizi ve geleceğimizi çalanlar göçmenler değil patronlar, ABD emperyalizmi ve işbirlikçi AKP iktidarıdır”

Halkevleri, göç dalgasına ilişkin tartışmalara dair açıklamalarda bulunarak "Göçmenler düşmanı

Adıyaman’da tütün işçilerine ev baskını
Erdoğan’ın tam kapanmasında “yasak” var “destek” yok: Devlet kiraları karşılasın, temel hizmetler ücretsiz olsun, erkek şiddeti karşısında önleyici tedbirler alınsın
Ankara polisinin liseli genci ajanlaştırma girişimine karşı TİP’ten açıklama: “Adı yolsuzluklarla, kayıp silahlarla ve mafya ile anılan İçişleri Bakanı’nın elemanları gençliğe musallat oluyor”

Halkevleri, göç dalgasına ilişkin tartışmalara dair açıklamalarda bulunarak “Göçmenler düşmanımız, bizim ekmeğimizi, geleceğimizi çalmaya gelen hırsızlar değildir. Asıl ekmeğimizi çalanlar aynı ülkede yaşadığımız patronlardır. Asıl düşmansa ABD emperyalizmi ve onun bölgesel taşeronu AKP iktidarıdır!” dedi

“Ekmeğimizi ve geleceğimizi çalanlar göçmenler değil patronlar, ABD emperyalizmi ve işbirlikçi AKP iktidarıdır”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medyada yaptığı paylaşımla “Dünyaya sesleniyorum” diyerek, “Beni Erdoğan’la karıştırmayın. Kuvayi Milliye geleneğinden geliyorum. Kimse kaçtığı yere askerimi bekçi; ülkemi de mültecilere açık hapishane yapamaz!” şeklinde konuşmuştu.

CHP’li Fikri Sağlar da yaptığı paylaşımda “Suriyeli arkadaşım! Buradaki masrafını cebinden Erdoğan değil, alınteriyle ödediği vergilerle Türk Milleti ödedi. Bu bir. Türkiye Erdoğan’ın değil, Türk Milleti’nindir. Ülkende savaş vardı, Türk Milleti seni misafir etti. Şimdi savaş bitti. Yani misafirlik de bitti. Bu da iki” demişti.

“Asıl düşman ABD emperyalizmi ve onun bölgesel taşeronu AKP iktidarıdır!”

Halkevleri, göç dalgasına ilişkin tartışmalara dair açıklamalarda bulundu.

Göçmenler düşmanımız, bizim ekmeğimizi, geleceğimizi çalmaya gelen hırsızlar değildir. Asıl ekmeğimizi çalanlar aynı ülkede yaşadığımız patronlardır. Asıl düşmansa ABD emperyalizmi ve onun bölgesel taşeronu AKP iktidarıdır!

Dünya üzerindeki her 100 kişiden 1’i mülteci veya sığınmacı durumunda.

35 milyonu (% 42’si) çocuk yaşlarda ve bu çocuklardan 2018’den sonra doğan 1 milyonu mülteci veya sığınmacı olarak doğdu.

Göçmen işçileri ucuza çalıştırmak isteyen patronların, silah sattıkça zenginleşen savaş sanayiinin, ABD emperyalizminin ve onun savaş aygıtı NATO’nun, AKP gibi bölgesel taşeronlarının, uluslararası operasyonlara destek verenlerin yarattığı sonuçtur bu.

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0