AnasayfaHaber

Eğitim Sen şube yöneticisini tehdit eden polisler hakkında suç duyurusu: “Baskılar, tehditler bizi yıldıramaz!”

Eğitim Sen şube yöneticisini tehdit eden polisler hakkında suç duyurusu: “Baskılar, tehditler bizi yıldıramaz!”

Eğitim Sen İstanbul 5 Nolu şube yöneticileri, şube yöneticisi bir kadın öğretmeni tebligat bah

“Kokain değil, pudra şekeriydi” diyen Ayvatoğlu’na uyuşturucu ticaretinden gözaltı
Ankara’da Nadas ve Dublin isimli mekanların sahibi Kurtuluş İbiş ifşa edildi
Şenyaşar ailesinin adalet arayışı 41’inci gününde

Eğitim Sen İstanbul 5 Nolu şube yöneticileri, şube yöneticisi bir kadın öğretmeni tebligat bahanesi ile karakola çağırıp tehdit eden polisler hakkında suç duyurusunda bulundu. Ardından KESK İstanbul Kadın Meclisi üyeleri de bir açıklama yaparak, “Devlet erkinin arkasına sığınarak yasadan uzaklaşanları uyarıyoruz” dedi

Eğitim Sen şube yöneticisini tehdit eden polisler hakkında suç duyurusu: “Baskılar, tehditler bizi yıldıramaz!”

Eğitim Sen İstanbul 5 Nolu şube yöneticileri, Kartal’da bulunan İstanbul Anadolu Adliyesi’ne giderek geçtiğimiz günlerde şube yöneticisi bir kadın öğretmeni tebligat bahanesi ile karakola çağırıp tehdit eden polisler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusunda Eğitim Sen’in avukatı İlkay Bahçetepe’nin yanı sıra KESK Örgütlenme ve Basın Yayın Sekreteri İlhan Yiğit ile Eğitim Sen MYK Hukuk Sekreteri Arzunur Şimşek de üyelerinin yanında bulundu.

Suç duyurusunun ardından polisin engelleme girişimine rağmen adliye önünde basın açıklaması yapıldı. Açıklama sırasında “Baskılar, tehditler bizleri yıldıramaz” yazılı pankart açılırken, “Arkadaşımız keyfi olarak karakola çağırılarak tehdit edilmiştir. Buna dair burada bir suç duyurusunda bulunuldu. KESK olarak ve bağlı sendikalar olarak takibinde olacağımızı ifade ediyoruz” denildi.

 

KESK İstanbul Kadın Meclisi de Eğitim Sen İstanbul 5 Nolu şubede ayrıca bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada bu tehditlerin haklı ve meşru talepleri doğrultusunda mücadele eden emekçileri ve kadınları sindirme amaçlı olduğu belirtilerek “Meşru, demokratik ve sendika yürütmesinde bulunmanın haklılığı ile eylemlere katılan arkadaşımızın yanında olduğumuzu belirtiyor, devlet erkinin arkasına sığınarak yasadan uzaklaşanları uyarıyoruz. Biz KESK’li kadınlar olarak mücadele ederek kazandığımız demokratik haklarından bir adım geri atmayacağız. Her türlü anti demokratik yönelimleri kamuoyuyla paylaşarak toplumu korku iklimine teslim etmeyeceğiz” denildi.

Ne olmuştu?

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) İstanbul 5 Nolu şube yürütme kurulu üyesi kadın öğretmen, 20 Nisan Salı günü saat 11.25’te telefonla aranıp kendisine bir tebligat verileceği söylenerek Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne çağrılmıştı. Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giden kadın öğretmen, bir erkek polis memuru tarafından karakolun alt katında bulunan Çocuk Büro Amirliği’ne götürülmek istendi. Çağrılma nedeni telefonlu çağrıda sözü edilen tebligat değildi, ortada bir tebligat yoktu. Kadın öğretmen de Çocuk Büro Amirliği katına inmeyi kabul etmemişti. Üç erkek polis memuru kadın öğretmene kendisini basın açıklamalarında ve demokratik kitle örgütlerinin etkinliklerinde gördüklerini söyleyerek, “Devlet memurusunuz, uyaralım” şeklinde üstü kapalı şekilde tehdit etmişlerdi.

Eğitim Sen İstanbul 5 Nolu şube yürütme kurulu üyesi kadın öğretmen için 21 Nisan günü yapılan açıklamada, “Baskılar ve tehditler bizi yıldıramaz!” denilmişti.

İlgili haberler:

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0