AnasayfaHaber

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu’ndan Artı emekçilerine ziyaret: “DİSK sonuna kadar yanınızdadır”

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu’ndan Artı emekçilerine ziyaret: “DİSK sonuna kadar yanınızdadır”

işten çıkarmalara ve sözleşme feshi tehdidine karşı mücadele eden Artı emekçilerini ziyaret eden DİSK Genel Başkanı Arzu Çerke

İstanbul Tabip Odası: “Özel hastanelerde pandemi süresince COVID-19 hastalarından ücret alınamaz”
Gazeteci Levent Gültekin’e Halk TV binası önünde saldırı davasının son tutuklu sanıkları da tahliye edildi
İstanbul Sözleşmesi’ni savunan İranlı mülteciler serbest bırakıldı

işten çıkarmalara ve sözleşme feshi tehdidine karşı mücadele eden Artı emekçilerini ziyaret eden DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, “Artı yönetiminin yapması gereken Artı emekçilerinin bu iradesine saygı göstermek ve iş barışının ancak bu şekilde sağlanacağını kabul etmektir” dedi

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, işten çıkarma ve sözleşme feshi tehdidine karşı mücadele eden DİSK Basın İş üyesi Artı TV ve Artı Gerçek emekçilerini ziyaret etti.

“DİSK Basın İş’in yürüttüğü mücadele DİSK’in de mücadelesidir” diyen Çerkezoğlu, çözüm için Artı yönetimine çağrıda bulundu.

DİSK Basın İş Genel Başkanı Faruk Eren ve Genel Sekreteri Özge Yurttaş’ın da kanalda Artı emekçilerinin yanında bulunduğu ziyarete DİSK Enerji Sen Genel Başkanı Süleyman Keskin ve Örgütlenme Sekreteri Ahmet Çakır da eşlik etti.

“Artı yönetimi Artı emekçilerinin iradesine saygı göstermeli”

Cumartesi günü DİSK Basın İş yöneticileri ve DİSK Genel Sekreteri Adnan Serdaroğlu’nun kanal yönetimi ile yapacağı görüşmeden aklıselimle çıkılmasını umduğunu belirten Çerkezoğlu şöyle konuştu:

Çalışma barışının aracı sendikadır. İşten çıkarılan arkadaşlarımızın geri alınması, imzalanan protokolün uygulanması, bundan sonra da bu işyerinde sendikanın varlığının tanınmasıyla iş barışı sağlanabilir. İşverenin siyasi kimliğinden bağımsız olarak işçilerin işveren karşısındaki örgütlü gücü bir tanedir, o da sendikadır. Sizler de bu anlamda kendinizin söz ve karar sahibi olabileceği, DİSK’e bağlı bir sendikayı tercih ederek bu iradeyi göstermiş oldunuz. Artı yönetiminin yapması gereken Artı emekçilerinin bu iradesine saygı göstermek ve iş barışının ancak bu şekilde sağlanacağını kabul etmektir.

Artı ile DİSK Basın İş arasında protokol imzalandığında bu durumu memnuniyetle karşıladıklarını ve kanal yönetimine de bunu ilettiklerini belirten Çerkezoğlu, işten çıkarmalar ve protokolü tanımayan adımlarla açığa çıkan mevcut durumun özellikle de Artı TV gibi bir yerde kabul edilir olmadığını vurguladı.

Süreci başından beri takip ettiklerini belirten Çerkezoğlu, bundan sonra da DİSK’in bütün örgütüyle Artı TV çalışanlarının yanında olacağını söyledi. “Sendikayı suçlayan, sendikayla çalışanları ayıran, sendika yöneticilerini hedef alan yaklaşımlar doğru değil. DİSK sonuna kadar yanınızdadır” dedi.

Artı TV / Artı Gerçek yönetiminin 4 Mart’ta DİSK Basın İş ile imzalanan protokolü yok sayarak işyeri temsilcisini işten çıkarması ve 50 gazeteciyi işsiz bırakacak bir karar alması üzerine gelişmeleri kamuoyuna duyuran sendika, işvereni bu karardan geri dönmeye kamuoyunu da dayanışma göstermeye çağırmıştı.

İlgili haberler:

Emekciler.net

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0