AnasayfaHaber

Dicle Elektrik’ten Diyarbakırlılara köyleri boşaltacak yükseklikte cezalar

Dicle Elektrik’ten Diyarbakırlılara köyleri boşaltacak yükseklikte cezalar

Diyarbakır'da Dicle Elektrik'in yurttaşlara kestiği yüksek cezalar, icralara neden oluyor. CHP

282 kişi daha hayatını kaybetti, 13 bin 604 yeni vaka tespit edildi
Kadıköy’deki işkencenin sonuçları açığa çıkıyor: Polisin darp ederek gözaltına aldığı üniversiteli iç kanama geçirdi
Halkevleri Pfizer Fabrikası önünden seslendi: Aşıda patent ve aşı ticareti insanlık suçudur

Diyarbakır’da Dicle Elektrik’in yurttaşlara kestiği yüksek cezalar, icralara neden oluyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Diyarbakır’da bir elektrik terörü yaşandığını kaydederek Dicle Elektrik yüzünden insanların köylerini boşalttığını bildirdi

Dicle Elektrik’ten Diyarbakırlılara köyleri boşaltacak yükseklikte cezalar

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Diyarbakır’da bir elektrik terörü yaşandığını kaydederek “Elektrik dağıtım şirketleri yurttaşlardan ceza adı altında deli dumrul vergisi alıyor!” dedi

CHP Halkla İlişkiler, Sağlık, Kültür ve Sanattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, CHP heyeti olarak gittikleri Diyarbakır’da yurttaşların elektrik dağıtım şirketlerinden dert yandığını ortaya koyarak, “Daha yakında zamanda Sur ilçesine bağlı birçok mahallede yurttaşlara saatlerin eski olması gerekçesiyle 5 bin 800 lirayı bulan cezalar kesildi” diye konuştu.

Köyleri Dicle Elektrik boşaltıyor

Yurttaşların, ‘Şu anda bölgede gerçekten bir terör varsa o da Dicle Elektrik terörüdür. Daha öncesinde insanlar silahlar yüzünden köylerini terk ederlerdi. Şimdi Dicle Elektrik yüzünden köylerini terk ediyorlar’ değini kaydeden CHP’li Akkuş İlgezdi, “Yüzlerce eve, insaf sınırını aşan bu cezalar nedeniyle haciz geliyor! Bu haksızlığa daha ne kadar ortak olacaksınız?” diye sordu.

Diyarbakırlıların dayanacak gücü kalmadığını dile getiren Akkuş, “Vatandaşlarımız ‘Hepimiz çiftçiyiz, Dicle Elektrik bizi soyup soğana çevirdi. 1000 dönüm buğday sulamışım, 147 bin lira Dicle Elektrik’e ödeme yapacağım’ diye isyan ediyor” açıklamasını yaptı.

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0