AnasayfaHaber

Devrimciler yasak tanımadı: İl il 1 Mayıs eylemleri

Devrimciler yasak tanımadı: İl il 1 Mayıs eylemleri

İktidarın pandemi yasaklarına rağmen memleketim dört bir yanında emekçiler, devrimciler 1 Mayıs'ta sokakları, meydanları boş b

Amasra’da çocuklar termik santral istemiyor, geleceklerine sahip çıkıyor
Gelecek Partisi’nden Şenyaşar ailesine ziyaret: “Direnişinizi destekliyoruz”
İsrail hava saldırılarında 24 Filistinli katledildi: Tarım alanları, sanayi ve elektrik altyapısı hedefte

İktidarın pandemi yasaklarına rağmen memleketim dört bir yanında emekçiler, devrimciler 1 Mayıs’ta sokakları, meydanları boş bırakmadı

1 Mayıs sabahı İstanbul’da gençlik örgütlerinin eylemi ile başladı. İstanbul’da 1 Mayıs için Taksim’e çıkmak isteyen üniversiteliler Osmanbey’de gözaltına alındı.

“Yaşasın 1 Mayıs” sloganlarıyla Taksim’e yürüyen üniversitelilere polis saldırdı: “Kampüsten sokağa biz kazanacağız”

Ankara’da Öğrenci Kolektifleri, Üniversiteli Kadın Kolektifi ve Devrimci Anarşist Federasyonu üyesi gençler 1 Mayıs için sokağa çıktı. 11 üniversiteli gözaltına alındı

Ankara’da 1 Mayıs: Üniversiteliler renklerini kuşanıp sokağa çıktı

İstanbul’da Taksim’e çıkmak isteyen çok sayıda devrimci örgüt polisin saldırısına maruz kaldı. Kent genelinde yapılan eylemlerde 300’den fazla kişi gözaltına alındı.

Taksim’e yürümek isteyen Halkevleri’ne polis saldırdı: “İşçi düşmanı AKP iktidarına karşı yürüyoruz”

Devrimciler yasakları tanımadı, dört yandan Taksim’e yürüdü: “Her yer Taksim her yer direniş”

Antalya

Antalya’da Halkevleri üyeleri sokaklardaydı. “Bu pisliği devrim temizler” pankartı ile Antalya sokaklarına yürüyüş yapan devrimcilere, yurttaşlar balkonlardan destek verdi. Eylemde 4 Halkevci gözaltına alındı.

Halkevleri MYK Üyesi Kutay Meriç eylemde şunları söyledi:

1 Mayıs’ı yasaklayanlara karşı, ülkemizi diktatörlüğün, faşizmin baskısı altında inletenlere karşı direneceğiz, boyun eğmeyeceğiz. Kahrolsun faşizm, yaşasın mücadelemiz.

 

Bursa

Bursa’da Halkevleri ve Liseli Genç Umut üyeleri “Bu pisliği devrim temizler” yazılı pankart ile Bursa sokaklarına çıktı. İktidarın pandemi önlemlerini teşhir eden devrimciler, “1 Mayıs COVID-19’u bir işçi sınıfı hastalığı haline getiren AKP’nin iktidarına karşı, direnişin, mücadelenin günüdür. Ne mutlu bugün yasakları tanımayanlara. Taksim’de, Hopa’da ve memleketin dört bir yanında, alanlarda direnişi, mücadeleyi, emeği ve 1 Mayıs’ı var edenlere” diye konuştu.

Hopa

Hopa’da onlarca 1 Mayıs gözaltısı: Halkevleri, Sol Parti, TİP, Umut Sen üyeleri…

Kocaeli

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0