AnasayfaHaber

COVID-19 nedeniyle hayatını kaybeden 16 eğitim emekçisi anısına 1 dakikalık saygı duruşu

Eğitim Sen'in çağrısıyla, COVID-19 nedeniyle hayatını kaybeden 16 eğitim emekçisi anısına Türk

Kirpiğin Düşmesin Yere: “Kadınlardan kadınlara mor öyküler”
Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği’nin İstanbul Sözleşmesi için açtığı davada Ayasofya kararını veren Danıştay Dairesi görevlendirildi
Koronavirüs risk haritası güncellendi: “Ramazanda lokantalar kapanacak, haftasonu yasakları geri gelecek”

Eğitim Sen’in çağrısıyla, COVID-19 nedeniyle hayatını kaybeden 16 eğitim emekçisi anısına Türkiye’nin dört yanındaki okullarda 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu

COVID-19 nedeniyle hayatını kaybeden 16 eğitim emekçisi anısına 1 dakikalık saygı duruşu

“Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası olarak aylardır ‘önlemleri alın, okulları açın’ dedik. Türkiye’de vaka sayıları çok hızlı bir biçimde artıyor. Ölümler de giderek artıyor. 15 Şubat – 4 Nisan arası ne yazık ki hayatını kaybeden öğretmenlerimizin sayısı 16’ya ulaştı. Yasımız büyük, üzüntümüz çok büyük. Okullarımızda siyah giysiler giyerek kaybettiğimiz öğretmenlerimizi anacağız.”

Eğitim Sen Genel Merkezi’nden yapılan bu duyurunun ardından eğitim emekçileri Türkiye’nin dört yanındaki okullarda 1 dakikalık saygı duruşunda bulunarak COVID-19 nedeniyle hayatını kaybeden 16 öğretmeni andı.

Saygı duruşunda bulunan öğretmenler, “Pandemide kaybettiğimiz arkadaşlarımızı saygıyla, sevgiyle anıyoruz” dedi.Sağlık Bakanlığı’na seslenen öğretmenler “Aşı olmak istiyoruz” dedi.

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0