AnasayfaHaber

CHP’li belediyeler valilikleri yalanladı: Hıfzıssıhha kurullarında alınan alkol yasağı kararında imzamız yok

CHP’li belediyeler valilikleri yalanladı: Hıfzıssıhha kurullarında alınan alkol yasağı kararında imzamız yok

AKP'nin "tam kapanma" kararının ardından İl Hıfzıssıhha Kurulları'nda peşi sıra alkol satışı yasağı kararları alındı. Türkiye

Öğrenci Kolektifleri, Deniz, Hüseyin ve Yusuf’u mezarları başında andı
Murat Çepni: “Bir ülke ayağa kalkmış, Tayyip Erdoğan’ın şirketleriyle başa çıkamıyor”
Esenyurt ve Sarıgazi’de 1 Mayıs çağrılarına polis saldırısı: 15 kişi gözaltına alındı

AKP’nin “tam kapanma” kararının ardından İl Hıfzıssıhha Kurulları’nda peşi sıra alkol satışı yasağı kararları alındı. Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş alkol yasağının kaldırıldığını Twitter üzerinden duyurdu. Yasağın herhangi bir meşru dayanağı olmamasına rağmen polisin küçük tekel esnafına yönelik baskıların sürdüğü şu günlerde İl Hıfzıssıhha Kurulları’ndan çıkan kararın altındaki CHP’li belediyelerin imzası gündem oldu

AKP’nin “tam kapanma” kararının ardından İl Hıfzıssıhha Kurulları’nda peşi sıra alkol satışı yasağı kararları alındı. Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş alkol yasağının kaldırıldığını Twitter üzerinden duyurdu. Yasağın herhangi bir meşru dayanağı olmamasına rağmen polisin küçük tekel esnafına yönelik baskıların sürdüğü şu günlerde İl Hıfzıssıhha Kurulları’ndan çıkan kararın altındaki CHP’li belediyelerin imzası gündem oldu.

Valiliğin oy birliği açıklaması yalanlandı

İzmir İl Hıfzısıhha Kurulu’nun 30 Nisan tarihli belgesinde kararın oybirliğiyle alındığı belirtilmesine karşın CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun almış olduğu kararda oy birliği olduğunu yalanladı. Belediyeden yapılan açıklamada “İzmir İl Hıfzısıhha Kurulu’nda oy birliğiyle alındığı açıklanan 2021/28 sayılı kararda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç Soyer’in imzası bulunmamaktadır. Kamuoyunun bilgisine sunarız” ifadesi kullanıldı.

Aynı şekilde Aydın Büyükşehir Belediyesi de, oy birliği ile alındığı belirtilen yasak kararında Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun imzasının bulunmadığını bildirdi.

Kırklareli Belediyesi temsilcisi karşı oy verdi, valilik oybirliği dedi

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu da “Ne ben ne de kurumumuzdan bir arkadaşım böyle bir karara imza atmadı” dedi.

Kesimoğlu’nun kararın altında imzam yok demesiyle Kırklareli Valiliği’nin söz konusu kararı da internet sitesinden kaldırıldı. Daha önce ulaşılabilen karara artık Valiliğin internet sitesinden ulaşılamadığı görüldü.

Kırklareli Valiliği’nin oybirliği ile alındı dediği alkol satış yasağı kararında Kırklareli Belediye Başkanı CHP’li Siyam Kesimoğlu’na vekalet eden Belediye Başkan vekili Arda Kolcular’ın imza atmadığı ortaya çıktı.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan: İmza atmadım, şerh koyacağım

Deutsche Welle  Türkçe muhabiri Batu Öztürk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Özcan ile konuyu görüştüğünü belirtti ve Özcan’ın, “Öyle bir karara imza atmadım. Kararı gönderecekmiş Vali Bey. Ben şerh koyacağım” dediğini aktardı.

İlgili haber:

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0