AnasayfaHaber

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç: “15 Temmuz’un önünde de sonunda da dimdik durdular. Vatansever eleştirileri tebrik ediyorum”

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç: “15 Temmuz’un önünde de sonunda da dimdik durdular. Vatansever eleştirileri tebrik ediyorum”

103 emekli amiralin yayımladığı bildiriyle ilgili CHP'den ilk yorumu Grup Başkanvekili Engin Ö

Serbest bırakılan Şenyaşarlar: Peşimizi bırakın, suçluları yakalayın
Ankara’da 1 Mayıs: İşyerinden, mahalleden, meydandan…
ODTÜ’de öğrencilerin gece kampüse girmesi yasaklandı: “Baskılarınızdan korkmuyoruz, yılmıyoruz”

103 emekli amiralin yayımladığı bildiriyle ilgili CHP’den ilk yorumu Grup Başkanvekili Engin Özkoç yaptı. Özkoç, “Siz önce kendi yarattığınız vesayetçilerle savaşın. O eleştirdiğiniz amiraller 15 Temmuz’un önünde de sonunda da dimdik durdular…” dedi^. CHP Sözcüsü Faik Öztrak da bildiride darbe çıkarılamayacağına dikkat çekerek Cumhuriyet gazetesine açıklamalarda bulundu. “Gözüküyor ki AKP mağdura yatmak için hiçbir fırsatı kaçırmıyor. 103 tane amiralin açıklamasından darbe çıkartmak olsa olsa sivil darbecilere mahsus bir özelliktir” dedi

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç: “15 Temmuz’un önünde de sonunda da dimdik durdular. Vatansever eleştirileri tebrik ediyorum”

103 emekli amiralin yayımladığı bildiriyle ilgili CHP’den ilk yorumu Grup Başkanvekili Engin Özkoç yaptı. Özkoç, “Siz önce kendi yarattığınız vesayetçilerle savaşın. O eleştirdiğiniz amiraller 15 Temmuz’un önünde de sonunda da dimdik durdular…” dedi.

Özkoç daha sonra da “Deniz Kuvvetlerini ağzına kadar FETÖ’cü dolduranlar, 15 Temmuz’un ertesinde Atatürk ilke ve devrimleriyle yetişmiş subaylar olmasa bugün koltuklarında oturamıyor olacaklardı. Şimdi çıkmışlar 5. kol faaliyeti filan. Hadi oradan… Vatansever eleştirileri tebrik ediyorum” diyerek amirallere destek verdi.

Öztrak:”O metnin içinde ben bir darbe tetikçiliği görmedim”

CHP Sözcüsü Faik Öztrak da bildiride darbe çıkarılamayacağına dikkat çekerek Cumhuriyet gazetesine açıklamalarda bulundu. “Gözüküyor ki AKP mağdura yatmak için hiçbir fırsatı kaçırmıyor. 103 tane amiralin açıklamasından darbe çıkartmak olsa olsa sivil darbecilere mahsus bir özelliktir” dedi.

Öztrak şunları kaydetti:

Türkiye’nin gündeminin bu olmaması lazım. Hem ekonomik olarak hem de pandemi açısından çok kötü günlerden geçiyoruz. AKP’nin bunun üstünü örtmek için buradan darbe çıkartmasını anlayamıyorum. İnsanlar Montrö’yle ilgili fikirlerini açıklamışlar. Baktığınız zaman o metnin içinde ben bir darbe tetikçiliği görmedim. Açıkçası gerçekten ne yaptıkları belli değil. O metne bakınca kim nerede darbe tetikçiliği yapıyormuş? Her yerden bir şey çıkartıyorlar. Türkiye’de kimsenin söz söyleme özgürlüğü, fikrini açıklama özgürlüğü yok herhalde.

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0