AnasayfaHaber

Bursa’da öğretmenlik yapan Yasin Kuruçay’ı, öğrencileri ifşa etti

Bursa’da öğretmenlik yapan Yasin Kuruçay’ı, öğrencileri ifşa etti

Bursa’da İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesini ‘’Hayırlı olsun, daha yapacak çok iş var’’ diy

Şenyaşar: Savcı 23 kişiyi tespit etti, neyi bekliyorsunuz?
Ankara Üniversitesi Hastaneleri İşçi Korosu’ndan 1 Mayıs şarkısı: “Bu kaderi biz yazmadık, bozacak olan biziz”
Adalet Bakanlığı soruşturmanın kapatılmasını istedi: Cemil Kırbayır dosyası zaman aşımından kapatıldı

Bursa’da İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesini ‘’Hayırlı olsun, daha yapacak çok iş var’’ diyerek kutlayan rehber öğretmen Yasin Kuruçay’ın baskı, cinsiyetçi, küçük düşürücü ve aşağılayıcı ifadelerini eski öğrencileri sosyal medyada anlattı

Bursa’da öğretmenlik yapan Yasin Kuruçay’ı, öğrencileri ifşa etti

Bursa’daki Nilüfer İMKB Fen Lisesi’nde rehber öğretmen olan Yasin Kuruçay, kişisel sosyal medya hesaplarında İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesine ilişkin şu paylaşımı yaptı: “Yıllardır yaptığımız mücadele karşılık bulmuş, İstanbul Sözleşmesi iptal edilmiştir. Türkiye’nin önüne beyaz bir sayfa, büyük bir imkân açılmıştır. Hayırlı olsun. Yapacak daha çok iş var…” Daha önce “Boğaziçili sapkınlar” ve “dişiliğini değil kişiliğini kullan” gibi paylaşımlar yaptığı ortaya çıkan Kuruçay’ın Bursa Atatürk Anadolu Lisesi’ndeki öğrencileri tepki gösterdi.

yasin kurucay istanbul sozlesmesi

#AhlakBekçisiYasinKuruçayİstifa ve #YasinKuruçayGörevdenAlınsın etiketlerinde paylaşımlarına devam eden öğrenciler, maruz bırakıldıkları aşağılayıcı, cinsiyetçi ifadeleri sosyal medyada anlatırken, destek verenler de Yasin Kuruçay’ın öğretmenlik yapamayacağını belirtti.

Liseli Feminist Dalga, yaptığı sosyal medya paylaşımında Yasin Kuruçay’ın istifa etmesi gerektiğini söyledi.

Bu etiketlerin gündeme gelmesinin ardından Yasin Kuruçay tekrar sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulundu. “Sözleşmenin feshedilmesinden duyduğu memnuniyeti” paylaştığını söyleyerek “Kadınları, kızları ve bir bütün olarak aileyi korumanın en önemli yolunun bu olduğunu düşünüyorum” dedi.

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0