AnasayfaHaber

Böyle olur AKP’nin aşı politikası: “Turistin görebileceği herkesi Mayıs sonuna kadar aşılayacağız”

Böyle olur AKP’nin aşı politikası: “Turistin görebileceği herkesi Mayıs sonuna kadar aşılayacağız”

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile Almanya Dışişleri Bakanı Maas heyetler arası görüşmenin ardında

COVID ölümlerinin gizlendiğinin belgesi: 4 aydır COVID tedavisi görürken ölen doktorun ölüm belgesine “doğal ölüm” yazdılar
Mülkiye Dayanışması: “Bu kez cübbeleri çiğnetmeyeceğiz”
Konya’da Kürt aileye ırkçı saldırı: Bir kişi yaşamını yitirdi

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile Almanya Dışişleri Bakanı Maas heyetler arası görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Açıklamada turizm sektöründeki düzenlemelere değinen Çavuşoğlu, “Turistin görebileceği herkesi Mayıs sonuna kadar aşılayacağız” dedi

Böyle olur AKP’nin aşı politikası: “Turistin görebileceği herkesi Mayıs sonuna kadar aşılayacağız”

Pandeminin başından beri çarklar dönsün politikası ile COVID-19’u bir işçi hastalığına dönüştüren AKP, aşı politasını da ekonomiye endeksledi.

Tam kapanmadan muaf tutulan emekçileri aşılamaktan imtina eden AKP, ekonominin girdiği döviz krizinin önüne çekmek için turizm sezonuna da göz boyayarak girmek istiyor.

AKP, geçtiğimiz yıl yaptığı gibi bu yılda turizm sezonu öncesi kapanma ve ardından yaz aylarında kontrollü açılma politikasına devam edeceğini gösterirken, Mevlüt Çavuşoğlu “Turistin görebileceği herkesi Mayıs sonuna kadar aşılayacağız” dedi.

“Turistin gördüğü herkesi aşılayacağız”

Mevlüt Çavuşoğlu ile Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, ikili ve heyetler arası görüşmelerinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

“Turizm sektöründe çalışanların tamamını aşılayacağız” diyen Çavuşoğlu, “15 yataklı otellere bile sertifikasyon verdik. PCR testi uygulamamızı genişlettik. Vaka sayılarımız her geçen gün düşüyor. Turizm sezonuna güvenli bir şekilde girebilmek ve vatandaşlarımızın güvenliği için bazı tedbirler aldık, turistin görebileceği herkesi Mayıs sonuna kadar aşılayacağız” ifadelerini kullandı.

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0