AnasayfaHaber

Boğaziçi Üniversitesi’nde akademisyenlerin nöbeti 81. gününde

Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri, kayyum rektör Melih Bulu'ya karşı nöbetin 81. gününde b

Sinbo’da direnişçiler gözaltına alındı
İTÜ’lü öğretim üyesinden öğrencisine tepki çeken sözler: “Sen 2 yıllıksın, ben 40 yıllığım; kaldı ki Gürcülerin ne kadar kaba olduğunu bilirim”
Üniversiteli kadınlardan On Birinci Kalkınma Planı’na tepki: “Hem kadın üniversiteleri açıp hem de cinsiyet eşitliğini sağlayacağız diyemezler”

Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri, kayyum rektör Melih Bulu’ya karşı nöbetin 81. gününde bir kez daha “Kayyumluk” binasına sırtlarını döndü

Boğaziçi Üniversitesi’nde akademisyenlerin nöbeti 81. gününde

Fotoğraf: @yunusunbabasi

Boğaziçi Üniversitesi’nin tüm bileşenlerinin kayyum rektör Melih Bulu’ya yönelik protesto eylemleri sürüyor. Boğaziçili akademisyenler, bugün de (27 Nisan) Rektörlük binasına sırtlarını dönerek Bulu’yu protesto etti.

Akademisyenler nöbetlerinin 81. gününde de “Kabul etmiyoruz, vazgeçmiyoruz” dedi.

Boğaziçi direnişine destek verdiği için tutuklu bulunanlar daha sonra serbest bırakılırken gözaltına alınan çok sayıda öğrenci sonrasında çıkarıldıkları mahkemelerde imza adli kontrolü veya ev hapsi cezasıyla serbest bırakılmıştı.

Gözaltına alındıktan sonra adli kontrolle bırakılan bir öğrenci, 20 Nisan günü Sarıyer ilçesinin Armutlu semtindeki Fatih Sultan Mehmet Karakolu’nda dövüldüğünü, silahla tehdit edildiğini anlatmıştı.

Öğrenciler ise geçen hafta Armutlu Karakolu’na adli kontrol dolayısıyla imza vermeye gittiğinde polislerce tehdit edilen üniversiteliyle bir araya geldi.

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0