AnasayfaHaber

Boğaziçi Üniversitesi’nde akademisyenlerin nöbeti 69. gününde

Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri, kayyum rektör Melih Bulu'ya karşı nöbetin 69. gününde bir kez daha "Kayyumluk" binasına

İstanbul’da 1 Mayıs: Dört koldan Taksim’e yürüyüşler
Mahkemenin Gergerlioğlu kararı Meclis’e ulaştı
AB ve ABD’den COVID-19 aşıları üzerindeki fikri mülkiyet hakkının gevşetilmesi talebine destek

Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri, kayyum rektör Melih Bulu’ya karşı nöbetin 69. gününde bir kez daha “Kayyumluk” binasına sırtlarını döndü

Fotoğraf: @yunusunbabasi

Boğaziçi Üniversitesi’nin tüm bileşenlerinin kayyum rektör Melih Bulu’ya yönelik protesto eylemleri sürüyor. Boğaziçili akademisyenler, bugün de (8 Nisan) Rektörlük binasına sırtlarını dönerek Bulu’yu protesto etti.

Akademisyenler nöbetlerinin 69. gününde de “Kabul etmiyoruz, vazgeçmiyoruz” dedi.

Öğrenciler ise Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs kapısında gökkuşağı bayrağı açtığı için soruşturma başlatılan arkadaşları için bir araya geldi.

Soruşturma hava muhalefeti gerekçe gösterilerek ertelendi.

Ayrıca öğrencilerin gökkuşağına boyadığı merdivenlerin üzeri bugün kapatılmaya çalışıldı. Boğaziçi Dayanışması merdivenlerle beraber Güzel Sanatlar Kulübü’ne ait bir tablonun da üzerinin boyandığına dikkat çekti.

Boğaziçi Direnişi isimli sayfadan yapılan paylaşımda da, “Ne Boğaziçi’nde ne de ODTÜ’de renklerimizi, merdivenlerimizi boyayarak yok edebileceksiniz. Renklerimizle buradayız, hiçbir yere gitmiyoruz!” denildi.

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0