AnasayfaHaber

Bilirkişi raporu Duygu Delen’in failini yalanladı: “Düşerken bilinci açık, kaza ile düşmesi mümkün değil”

Bilirkişi raporu Duygu Delen’in failini yalanladı: “Düşerken bilinci açık, kaza ile düşmesi mümkün değil”

Duygu Delen’in Mehmet Kaplan tarafından katledilmesine ilişkin hazırlanan bilirkişi raporunda,

Beşiktaş İskelesi’nde 50 kadın, çocuk ve LGBTİ+’nın hikayeleri okundu
Kadınlar ve LGBTİ+’lar 1 Mayıs’ta ne yapacak?
Eskişehir Espark AVM’de şort giyen iki kadın, Ziya Işık tarafından saldırıya uğradı

Duygu Delen’in Mehmet Kaplan tarafından katledilmesine ilişkin hazırlanan bilirkişi raporunda, Duygu Delen’in düşerken bilincinin açık olduğu ve kaza sonucu düşmesinin mümkün olmadığı belirtildi

Bilirkişi raporu Duygu Delen’in failini yalanladı: “Düşerken bilinci açık, kaza ile düşmesi mümkün değil”

Antep’te 13 Ağustos 2020 tarihinde 17 yaşındaki Duygu Delen, Mehmet Kaplan’ın dördüncü kattaki evinin penceresinden şüpheli bir şekilde düşerek yaşamını yitirmişti. Olayın ardından 21 yaşındaki Mehmet Kaplan gözaltına alınmış, çıkarıldığı mahkemece “cinsel istismar” ve “kasten öldürme” suçlarından tutuklanmıştı.

Hakkında, ağırlaştırılmış müebbet ve 32 yıla kadar hapis cezası istenen Mehmet Kaplan’ın yargılandığı davada olay yerinde yeniden keşif yapılmasına karar verilmişti.

Olay yerinde keşif yapan bilirkişi heyeti, keşif raporunu hazırladı. Duygu Delen’in hayatını kaybettiği evin içerisinde ve düştüğü apartman bahçesinde keşif yapan heyet, hazırladığı teknik raporu Gaziantep 10. Ağır Ceza Mahkemesine sundu. Duygu Delen’in düşme anına ilişkin görüntülerini inceleyelen heyet, genç kadının bilincinin açık olduğunu belirledi.

Fail ağır hakaret ve şiddet uygulamış

Raporda, olayın, failin Duygu’ya ağır ve hakaret ve şiddet uygulaması sonucu meydana geldiği kanaatine varıldığı aktarıldı. Heyet ayrıca, Delen’in dengesini kaybederek kazara aşağıya düşmesinin mümkün olmadığını da tespit etti. Duygu Delen, balkondan düşmeden önce evde şiddete dair izlere rastlandığına dikkat çekildi. Duygu’nun kaza sonucu düşmediğinin belirlendiğine dikkat çekildi.

Fail Mehmet Kaplan hakkında açılan davanın bir sonraki duruşması yarın (28 Nisan) görülecek.

Emekciler.net

YORUMLAR

WORDPRESS: 0